Суд РФ скасував виправдальний присуд кримському мусульманину

Суд РФ скасував виправдальний присуд кримському мусульманину
Суд РФ скасував виправдальний присуд кримському мусульманину
11.12.2022
Оцініть статтю: 
(48 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

На Кубані скасовано виправдувальний вирок за «невиказництво» мусульманинові з анексованого Криму Аблякіму Азізову. Таке рішення ухвалив Четвертий касаційний суд у Краснодарі.

Як передає «Голос ислама», ім'я обвинуваченого повністю збігається з ім'ям голови мусульманських релігійних громад Білогірського району у складі проросійського Духовного управління мусульман Криму та Севастополя.

Аблякіма Азізова звинувачують у тому, що він не повідомив про людину, яка, ймовірно, брала участь у війні в Сирії. З матеріалів справи випливає, що він знав про участь цієї людини «у збройному формуванні, не передбаченому законодавством цієї держави», але не повідомив про це силовиків, «побоюючись негативних для себе наслідків».

Санкції осудної статті передбачають штраф до 100 тис. рублів або до року позбавлення волі. Перед тим так званий Київський суд Сімферополя звільнив Азізова від покарання, взявши до уваги його позитивну характеристику, сім’ю з трьома дітьми й те, що він переказав 15 тис. рублів до добродійного фонду мусульман Криму.

Утім, прокуратура заперечила виправдальний присуд. Четвертий касаційний суд, куди звернувся заступник прокурора анексованого Криму, погодився з позицією держобвинувачення, скасувавши вирок і передавши справу Азізова на новий розгляд.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.