TİKA відремонтувала гуртожиток для кримськотатарських переселенців на Вінничині

TİKA відремонтувала гуртожиток для кримськотатарських переселенців на Вінничині
Церемонія відкриття оновленої будівлі гуртожитку колишньої філії ПТУ №21.
TİKA відремонтувала гуртожиток для кримськотатарських переселенців на Вінничині
Посол Туреччини в Україні Ягмур Ахмет Гюльдере на церемонії церемонія відкриття оновленого будинку гуртожитку
TİKA відремонтувала гуртожиток для кримськотатарських переселенців на Вінничині
TİKA відремонтувала гуртожиток для кримськотатарських переселенців на Вінничині
02.11.2021
Оцініть статтю: 
(51 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

Турецька агенція зі співпраці та координації (TİKA) відремонтувала гуртожиток у селі Нова Гребля Вінницької області, де живуть кілька десятків сімей переселенців — кримських татар. Замінена покрівля будівлі, дах якої протікав, оновлена система водостоку, відремонтовано коридори на всіх трьох поверхах. Установлені нові двері, відремонтовані стіни, стелі коридорів, зроблено нове освітлення. TİKA також оновила сходи та сходові майданчики будівлі.

За повідомленням координатора програм TİKA в Україні Джунейта Есмера, ремонтні роботи в гуртожитку розпочалися у травні-червні 2021 року.

«До нас звернувся Фонд національного добробуту Криму з проханням провести ремонт. Ми ознайомилися з ситуацією, побачили, як протікає дах в осінній та зимовий сезони. Наші фахівці поміняли покрівлю, зробили ремонт коридорів», — переказує слова пана Есмера QIRIM.News.

Також, за словами очільника, TİKA планує допомогти переселенцям із зайнятістю: 

«У цьому регіоні досить розвинене сільське господарство, рибальство. Саме в цих сферах ми думаємо допомогти кримським татарам створювати свій бізнес. Поки що це все в наших планах, але наші фахівці вже планують ознайомитися з цим проєктом ближче, адже наша головна мета — сприяти комфортному життю наших кримськотатарських братів».

Голова Фонду національного добробуту Криму Ленур Мамбетов заявив, що фонд опрацював кілька проєктів з розвитку малого бізнесу в середовищі переселенців. Зокрема, йдеться про оренду фермерських господарств, закупівлю від 200 до 500 овець та передачу їх кооперативу кримськотатарських переселенців. Крім цього, розробляють план розвитку рибальського господарства. Також фонд планує взяти на свій баланс будівлю гуртожитку. 

«Ми інвестували сюди багато коштів, зробили ремонти. Кількість сімей, що виїжджають із Криму збільшується, тож у нас виникла думка взяти гуртожиток на баланс фонду, далі розвивати та підтримувати його. Нині гуртожиток перебуває на балансі Калінінської об'єднаної територіальної громади. Голова ОТГ вже повідомив, що готовий розглянути це питання», — сказав Мамбетов.

У церемонії відкриття гуртожитку після ремонту, що відбулася минулого тижня, взяв участь Посол Туреччини в Україні Ягмур Ахмет Гульдере. Він відзначив, що кримські татари — один із мостів у відносинах між Україною і Туреччиною:

«Ми за допомогою TİKA, Інституту Юнуса Емре, посольства, консульств реалізуємо різні проєкти для кримських татар. Одним із них є будівництво 500 будинків для кримськотатарських вимушених переселенців».

Значне поліпшення умов проживання переселенців після ремонту помітив і голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров

«Сюди ми приїжджали разом з іншими членами Меджлісу [у 2014 році]. Те, що бачу я тепер у порівнянні з тим, що було — це небо і земля».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.