Триває реєстрація на пробне ЗНО для абітурієнтів Криму — його вартість становить 225 грн.

Триває реєстрація на пробне ЗНО для абітурієнтів Криму — його вартість становить 225 грн.
Триває реєстрація на пробне ЗНО для абітурієнтів Криму — його вартість становить 225 грн.
12.01.2021
Оцініть статтю: 
(15 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

В Україні розпочалася реєстрація на пробне зовнішнє незалежне оцінювання для абітурієнтів з тимчасово окупованого Росією Криму.

Також «Урядовий контактний центр» (УКЦ) отримав технічне оснащення для гарячої лінії з доступу до освіти для жителів тимчасово окупованих територій.

Вартість пробного ЗНО для учасників із Миколаївської, Херсонської областей, АР Крим і м. Севастополь становить 225 грн.

«Зазначимо, що цьогоріч вартість проведення пробного ЗНО стала дещо вищою, порівняно з попереднім роком. Чому так? По-перше, це зумовлено зменшенням очікуваної кількості тестувань; по-друге, підвищенням оплати праці працівників І тарифного розряду», — йдеться в повідомленні на сайті Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти, де можуть зареєструватися мешканці Херсонської, Миколаївської області та АР Крим і м. Севастополь. Щодо осіб, які проживають на території інших областей України, то вони можуть зареєструватися через сайти відповідних регіональних центрів.

Зазначається, що через складну ситуацію з поширенням Сovid-19 у 2021 році кожний учасник/кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для пробного ЗНО, а отже, кількість тестувань значно зменшується, внаслідок чого одиниця послуги стане суттєво дорожчою.

«Зауважимо, що наразі оплата праці осіб, залучених до проведення пробного ЗНО, — не висока, проте кількість таких працівників — значна і кожен із них працює не менше п’яти годин. Не варто забувати і про процедуру оцінювання й отримання результатів. Зокрема під час проведення пробного ЗНО буде утворено експертні комісії з питань встановлення порогу «склав/не склав» і визначення результатів учасників пробного ЗНО за рейтинговою шкалою 100–200 балів та експертні комісії з питань визначення результатів учасників пробного ЗНО за шкалою 1–12 балів. А для того, щоб кожний учасник/кожна учасниця міг/могла отримати свій результат в означених рейтингових шкалах, ми підтримуємо роботу сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання», — роз’яснюють на сайті Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти.

«Український і регіональні центри оцінювання якості освіти розуміють негативні наслідки підвищення вартості пробного ЗНО для здобувачів освіти, — йдеться у повідомленні. — З огляду на це ми намагаємося компенсувати ці наслідки додатковими можливостями для учасників».

Як зазначено у повідомленні-роз’ясненні, уже ухвалено рішення про те, що кожний учасник/кожна учасниця пробного ЗНО зможе завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021 і пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді у форми на спеціальний сервіс для визначення результатів.

Крім того, Український центр оцінювання якості освіти і ГС «Освіторія» за підтримки МФ «Відродження» підготують офіційні відеокоментарі до завдань пробного ЗНО-2021: експерти Українського центру докладно проаналізують кожне завдання й порадять, як отримати найвищий бал на ЗНО.

Тестування з усіх навчальних предметів (українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови) відбудуться 10 квітня 2021 року.

Отже, у 2021 році можна буде ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з навчальних предметів і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших навчальних предметів ЗНО (у разі внесення відповідей на спеціальний сервіс).

Результати пробного ЗНО-2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня 2021 року.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.