У Бахмуті триває будівництво мечеті

У Бахмуті триває будівництво мечеті
Згодом громада планує звести й мінарет, з якого лунатиме азан
У Бахмуті триває будівництво мечеті
ведуться оздоблювальні роботи всередині приміщень
У Бахмуті триває будівництво мечеті
Будували мечеть силами самих мусульман
У Бахмуті триває будівництво мечеті
Купол, що вінчає будівлю, також увібрав добрі наміри та зусилля мусульман
У Бахмуті триває будівництво мечеті
У Бахмуті триває будівництво мечеті
У Бахмуті триває будівництво мечеті
У Бахмуті триває будівництво мечеті
14.12.2021
Оцініть статтю: 
(48 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Триває зведення мечеті в Бахмуті Донецької области (колишній Артемівськ). Про це повідмляє сайт ДУМУ «Умма». Тиждень тому над будівлею, де зможуть одночасно молитися півтори сотні мусульман, установлено купол; ведуться оздоблювальні роботи всередині приміщень.

 

За словами Хамзи Іси, заступника муфтія ДУМУ «Умма» в Донецькій та Луганській областях, перші роботі з будівництва мечеті почалися на цьому місці понад рік тому.

— Місцева мусульманська громада довгий час за фінансової підтримки «Умми» орендувала приміщення для спільних молитов. Потім один із місцевих жителів надав громаді в користування свій невеличкий будиночок, — розповідає пан Іса.

Втім, за словами імама релігійної громади «Аль-Кадр» Алана Карібова, цей будиночок не міг умістити всіх під час п’ятничних молитов і на свята Ураза- та Курбан-байрам.

— Тоді з'явилася ідея викупити цей будиночок і якось його розширити, — пояснює Хамза Іса. — Однак потім члени громади вирішили на тому ж місці зробити новий фундамент і збудувати нову будівлю — заввишки 6 метрів.

Як каже Алан Карібов, кошти на будівництво збирали всім миром:

— Жертвували на це не тільки українські одновірці, а й мусульмани з різних країн, наприклад, навіть мої родичі з Дагестану».

Купол, що вінчає будівлю, також увібрав добрі наміри та зусилля мусульман. Грошима ділилися й українські громадяни, й іноземні студенти, що навчаються в Україні, і брати й сестрі з-за кордону. Метал для купола — з Черкас, елементи конструкції виготовили у Дніпрі, а монтували їх уже на місці.

Та й будували мечеть здебільшого силами самих мусульман. Лише там, де була потрібна робота вузьких спеціалістів, наймали працівників. 

У складі громади «Аль-Кадр», створеної 2015 року та офіційно зареєстрованої 2016-го, вірні різного етнічного походження: українці, кримські татари й вихідці з Кавказу. На джума-намази та свята до Бахмуту приїздять турки-ахиска, що, повертаючись з депортації, осіли на Донеччині. Тож невеликого будиночка, де збиралися на молитви послідовники ісламу, було замало — на нову мечеть у Бахмуті чекають з надією багато людей. 

— Тут зможуть молитися до 150 прихожан, — розповідає імам. — У чоловічій залі — до ста; для жінок передбачено балкон на 50 осіб. Також мечеть має подвір’я на 8 соток, де за потреби зможуть розміститись ще десятки мусульман.

Згодом громада планує звести й мінарет, з якого лунатиме азан.

За словами Хамзи Іси, про точну дату завершення будівництва говорити поки зарано. Але заступник муфтія та члени місцевої громади сподіваються, що під час наступного свята Ід аль-Адха (Курбан-байрам) таки зможуть урочисто відкрити мечеть.

— Для нашого духовного управління одним із пріоритетних завдань у регіонах завжди було розв’язання питання з приміщеннями для колективних молитов і зібрань мусульман, — каже заступник муфтія. — Особливо там, де громади активні й цього дуже потребують. А Бахмут — взагалі особливе місце, адже перебуває майже на лінії фронту, й будівництво мечеті тут ще раз засвідчує факт, що наша країна, попри проблеми й війну, лишається державою, де права та свободи людей мають найвищу цінність.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.