У Херсоні кримські татари влаштували хашар — впорядкували сквер пам’яті

У Херсоні кримські татари влаштували хашар — впорядкували сквер пам’яті
©️Радіо Куреш
17.05.2018
Оцініть статтю: 
(158 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

До Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, кримськотатарська громада у Херсоні влаштувала хашар — так кримськотатарською звучить визначення спільної безкорисної дії, яку в українській мові називають «толока». Кримські татари навели лад у Сквері пам’яті за загиблими внаслідок геноциду кримськотатарського народу у 1944 році.

Як повідомляє Радіо Куреш, сквер у центрі міста було відкрито 15 травня 2015 року за ініціативи громадської організації БО «ККСЦ «Куреш» та за підтримки міської влади Херсону. У його закладці брали участь близько 200 людей різних національностей, тому сквер можна вважати інтернаціональним символом порозуміння та дружби народів.

Цього дня до акції також долучились не тільки кримські татари, а й небайдужі херсонці. Цей сквер — чи не єдине публічне місце у Херсоні, що нагадує про ті страшні роки та злочини тоталітарного режиму в такій нестандартній формі, це своєрідний «живий» пам’ятник жертвам депортації.

Ібрагім Сулейманов, голова Херсонського міського Меджлісу, розповів, що зараз сквер підтримується усією кримськотатарською громадою Херсона, яка до подій 2014 року була, з його слів, «малопомітною», але зараз стала більш організованою та дружньою. А цей сквер — яскравий тому приклад.

Подробиці у відеосюжеті ©️Радіо Куреш

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.