У Куп’янську засудили ісламофоба — щоправда, умовно

У Куп’янську засудили ісламофоба — щоправда, умовно
У Куп’янську засудили ісламофоба — щоправда, умовно
10.06.2020
Оцініть статтю: 
(147 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У м. Куп’янську, що на Харківщині, поліцейські не тільки розкрили, але й довели до суду справу за статтею 161 КК України.

Чоловіка притягли до відповідальності за статтею 161 Кримінального кодексу України (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

Вироком Куп’янського міськрайсуду Харківської області з розгляду справи № 628/281/20 цього громадянина було визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України, і призначено йому «узгоджене покарання у вигляді обмеження волі на строк 3 роки без позбавлення права займати певні посади чи займатись певною діяльністю». До того ж, вирішено затвердити угоду про визнання винуватості від 31 січня 2020 року з кримінального провадження № 12020220370000013 і звільнити «П» від відбування призначеного покарання, якщо він протягом випробувального строку в 1 рік не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки.

Як повідомляє Інформаційний портал Харківської правозахисної групи, фабула справи, згідно з рішенням, яке можна знайти у Єдиному державному реєстрі судових рішень, така:

«10 січня 2020 року ОСОБА_1, діючи умисно, з метою розпалювання національної, расової, релігійної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності, у себе вдома за допомогою комп’ютера та принтера виготовив листівки формату А4 друкованим текстом у кількості 8 штук, які за своїм змістом порушують передбачені ст.ст. 24, 26 та 35 Конституції України особисті права та свободи осіб, які сповідують іслам, та містять ознаки розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі…

Після цього, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, з метою доведення змісту вказаної листівки до населення м. Куп’янська Харківської області, наклеїв зазначені листівки на дошках оголошень по вул. Студентській у м. Куп’янську, внаслідок чого вони стали доступними необмеженому колу відвідувачів і мешканців м. Куп’янська».

Правозахисникам вдалося з’ясувати, що кримінальником є громадянин України «П», 1974 року народження, який має середню освіту, розлучений, не працює, «в силу ст. 89 КК України раніше не судимий» (тобто, судимість у нього погашена).

«П» у своїй «прокламації» звертався російською мовою до «православних куп’янчан» і закликав їх боротися з «засиллям мусульман», спалювати «мечеті та Корани». При цьому радив: «Вспомните историю, не зря Сталин И.В. этих (далі вжито дуже образливе висловлювання) мусульман грузил в вагоны и вывозил, как скот, в Сибирь». І наприкінці закликав об’єднуватися й «відстоювати православну віру та нашу землю від мусульман» — мовляв, «від них усе зло».

Про причини, які спонукали безробітного куп’янчанина до лютої ненависті до мусульман, ніхто правозахисникам не розповів. Але, як зазначається в повідомленні, адвокат сказала неохоче: «Мій клієнт — людина бідна. Спочатку говорив, що йому нібито дали листівки, заплатили гроші, він і поширив».

Проте це не завадило підозрюваному укласти з прокурором за участі захисника угоду про визнання винуватості.

Як зазначено у вироку, обвинувачений «щиро розкаявся та сприяв розкриттю злочину під час досудового розслідування».

Як зазначається, на сьогоднішній день у Єдиному державному реєстрі судових рішень міститься лише 1 (один) вирок по всій країні за статтею 161 Кримінального кодексу України, винесений у 2020 році, — за справою, описаною вище.

Довідково: За даними судової статистики України, за 2019 рік кількість судових справ за статтею 161 КК України становила 9, а осіб, провадження щодо яких перебували в суді, — 10. З них засуджено минулого року 4 особи в 4 справах. Натомість, 6 проваджень на кінець року ще тривали.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.