У ніч на 6 вересня помер відомий український вчений-релігієзнавець, колишній політв'язень Ігор Козловський. За повідомленням його колеги, співробітниці Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАНУ Людмили Филиппович, сталося це внаслідок серцевого нападу.
Ігорю Козловському було 69 років. Він народився у Макіївці, значну частину життя жив і працював у Донецьку. Після окупації Донецька проросійськими бойовиками «ДНР», вчений, зберігаючи непохитну проукраїнську позицію, залишився в окупованому місті. За це 27 січня 2016 року був схоплений терористами та опинився у сумнозвісній донецькій тюрмі «Ізоляція». Бойовики катували його, намагаючись зламати фізично та психологічно. Майже за два роки, 27 грудня 2017 року, Ігор Козловський був звільнений в рамках обміну полоненими. Повернувшись з полону, він працював в Інституті філософії імені Григорія Сковороди НАН України.
Він виступав з лекціями, був залучений до низки різних ініціатив, направлених на зміцнення державності й консолідацію українського суспільства. За ці роки дав величезну кількість інтерв'ю українським та закордонним ЗМІ: про свій полон, релігійне життя на окупованих територіях, сутність «русского міра», травми суспільства, психологію, філософію й ін.
Тисячі людей розміщують у соцмережах дописи зі словами співчуття та спогадами про Ігоря Козловського. Серед них - політики, вчені, громадські активісти, журналісти, студенти, релігійні діячі, військові і т.ін.
Муфтій Мурат Сулейманов написав:
«Ігоря Анатолійовича Козловського поважали представники усіх релігійних спільнот. Він був справжнім науковцем, вчителем і людиною з великої літери. Внесок Ігоря Козловського у розвиток релігійного життя, налагодження міжрелігійного діалогу в Україні, підвищення рівня релігієзнавчої науки, зокрема, й виправлення викривлених уявлень про іслам неможливо переоцінити».