Ігор Козловський: «Представники української умми своїм життям чітко зазначили, що вони є дійсно мусульмани»

Релігієзнавець Ігор Козловський: «Представники української умми своїм життям, своїми працями чітко зазначили, що вони є дійсно мусульмани»
український релігієзнавець, віцепрезидент УАР, професор Ігор Козловський
02.12.2021
Оцініть статтю: 
(136 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

На загальних установчих зборах Конгресу мусульман України, що відбулися у Києві 27 листопада, крім державних посадовців, іноземних дипломатів, громадських і релігійних діячів узяли участь і представники наукової спільноти, зокрема віцепрезидентка Української асоціації релігієзнавців (УАР) професор Людмила Филипович (про її виступ ми вже писали. — Ред.), та відомий український релігієзнавець, віцепрезидент УАР, професор Ігор Козловський.

Як зазначив ведучий заходу, пан Ігор невипадково звернувся до присутніх словами «Шановні брати і сестри!» — адже він є великим другом мусульманської умми. 

— Шановні брати і сестри, шановний загал, представники дипломатичного корпусу, науковці, всі гості! Я вас щиро вітаю, мир вам! Ми сьогодні дійсно присутні при важливій події: перше зібрання, перший з’їзд Конгресу мусульман України. Я дивлюся в зал і бачу людей, яких я добре знаю. Я знаю їхні серця, тому що ми не прохідні люди. Ми разом пройшли через різні випробування, з деякими ми стояли пліч-о-пліч на початку російської агресії. Ми знаємо один одного й ми підтримуємо один одного. І я радий бачити тут усіх цих людей, тому що всі ці люди вже своїм життям, своїми працями чітко зазначили, що вони є дійсно мусульмани, що вони є дійсно мусульмани України. «Конгрес мусульман України» — у цих словах, у назві організації, яка зараз на наших очах створюється, є й місія, і ідентичність, і відповідальність. «Конгрес» — це намагання консолідувати, об’єднати, тобто є місія соборности мусульман України. «Мусульман» — у цьому слові, ви ж розумієте, є виклик, бо дуже часто ми кажемо: «Так, я мусульманин», «Так, я християнин» — забуваючи, що це — відповідальність за ім’я, яке ви носите. І в слові «мусульман» [у назві організації] є не просто релігійна ідентичність — це національна ідентичність і це відповідальність. І вона дійсно проявляється в ваших справах. Тут багато говорили, як створювалася українська умма, багато говорили про різні справи. А я постійно згадую про ті зусилля, які мусульмани України докладають для того, щоб допомагати нужденним — і не тільки мусульманам, а всім людям. Допомагати там, на фронті, боротися за дійсно соборну, єдину Україну. І ці їхні справи — прояв якраз громадянської ідентичности і відповідальности, — стверджує Ігор Козловський.

Ще раз привітавши присутніх з початком нового етапу в розвитку української умми, учений завірив мусульманську спільноту в незмінній підтримці з боку наукової спільноти та у співпраці:

— Ви знаєте, в багатьох організаціях є навіть не в статуті, а взагалі, в житті, таке поняття, як «друзі та симпатики». І от, знаєте, ми [УАР] — ваші симпатики, ми — ваші друзі. Навіть якщо ми й не прописані у вашому статуті, навіть якщо ми не записані серед ваших членів — ми з вами пліч-о-пліч розбудовуємо нашу незалежну, соборну, цілісну Україну. І я вкотре закликаю благословення Всевишнього на ваш непростий, але такий благородний шлях! 

Нагадаємо, по завершенні церемонії відкриття установчих зборів відбулося й перше робоче засідання, на якому розглянуто організаційні та інші актуальні питання, що стоять перед українською уммою, а також обрано керівні органи Конгресу та очільника організації. Президентом Конгресу мусульман України став шейх Сейран Арифов.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.