У Києві презентуватимуть мемуари Мухаммада Асада в українському перекладі

У Києві презентуватимуть мемуари Мухаммада Асада в українському перекладі
У Києві презентуватимуть мемуари Мухаммада Асада в українському перекладі
19.11.2019
Оцініть статтю: 
(217 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Український центр ісламознавчих досліджень (УЦІД) та Ісламський культурний центр ім. Мухаммада Асада (Львів) проведуть у Києві презентацію книг «Шлях до Мекки» та «Духовне повернення» визначного львів’янина — Мухаммада Асада. Вона відбудеться в Інституті журналістики КНУ ім. Т. Шевченка 20 листопада о 14:15.

Українському читачеві видання презентують перекладач Юрій Косенко, керівник УЦІД Саід Ісмагілов і відомий сходознавець, голова Центру ісламознавчих досліджень Національного університету «Острозька академія», перший автор перекладу Корану українською мовою Михайло Якубович. Модеруватиме захід журналіст Ділявер Саідахметов

Автор книг — надзвичайна людина: журналіст у міжвоєнний час у Німеччині, видатний ісламський мислитель, письменник, дипломат (представник Пакистану в ООН у 1950-х. — Ред.), перекладач Корану англійською мовою. Син єврейського адвоката Леопольд Вайс, ставши мусульманином, узяв собі ім’я Мухаммад Асад. У своїх працях з ісламського права та тлумаченнях Корану він дійшов висновку, що поміркованість — одна з доктринальних засад Ісламу.

«Шлях до Мекки», що його автор уже на початку подає як «історію відкриття Ісламу європейцем», насправді зовсім не схожий на традиційну мусульманську літературу. Твір, написаний у жанрі подорожніх нотаток, ґрунтується на особистому творчому та життєвому досвіді, утім це не звичайна автобіографія. Передусім це книга про ісламський світ — такий, який він є. Увага до деталей викличе інтерес як у тих, хто цікавиться «ісламським зрізом» тексту, так і в тих, кого просто приваблює Схід. 

Першу частину мемуарів український читач мав змогу взяти до рук 2018 року під назвою «Шлях до Мекки», і ось з’явився український переклад продовження — книга «Духовне повернення» (переклад Юрія Косенка, видавець — Український центр ісламознавчих досліджень). Власне, це також мемуари Мухаммада Асада, що оповідають про дальшу долю мислителя, проповідника й політичного діяча.

Мухаммад Асад — одна з багатьох постатей, що довгий час була незаслужено забута на батьківщині. Певно, якби свого часу львівський сходознавець Ярема Полотнюк (1935–2012) не видав невеликий нарис «Мусульманський лев зі Львова», мало хто звернув би увагу на цю без перебільшення неординарну особистість, що долучилася до діалогу Заходу й Сходу. 

Народившись і провівши свої дитячі та юнацькі роки у Львові, майбутній письменник, журналіст, перекладач і дипломат продовжив свою освіту у Відні, Берліні. Духовні пошуки привели його на Близький Схід, де він лишився серцем і розумом, хоча географічно знов опинився на Заході (Мухаммад Асад відійшов у вічність 1992 року в Іспанії. — Ред.). Життя його відповідало значенню мусульманського «прізвища». Асад арабською означає «лев». Чи то сам діяч лишив собі згадку про перше ім’я — Леопольд, чи в такий спосіб закарбував спогади про рідне місто Лева, куди вже ніколи не вертався. Але його життя вимагало хоробрости, мужности, рішучости в намірах — тих якостей, що в арабській культурі асоціюють із левом. І блукаючи Недждом, Хіджазом, де Асад служив Абдель-Азізові ас-Саудові, творцеві саудівського королівства, і займаючись політикою в Пакистані, де Мухаммада Асада разом із Мухаммадом Джинною вважають за засновника цієї держави, і представляючи Пакистан в ООН, він мав виявляти неабиякі здібності. Здібності, що, крім великої публічної роботи, втілилися у численних статтях і наукових розвідках, передусім у двох важливих працях — перекладі Корану англійською мовою та автобіографічній повісті «Шлях до Мекки».

Презентація відбудеться за адресою Київ, вул. Ю. Іллєнка (вул. Мельникова), 36/1, Інститут журналістики КНУ ім. Т. Шевченка.

Організатори запрошують фахових науковців, зокрема релігієзнавців, сходознавців, істориків, політологів і соціологів, а також усіх, хто хоче розширити горизонти своїх знань.

Подробиці — за номером +38 063 561-94-12.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.