У Києві пройшов майстер-клас з кримськотатарського орнаменту

09.03.2018
Оцініть статтю: 
(393 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

У столиці пройшов майстер-клас з кримськотатарського орнаменту орнек. Подію приурочили до його внесення у перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України.

— Орнек є частиною дуже багатої культури орнаменту кримськотатарського народу. З огляду на те, що кримські татари як мусульмани не можуть зображувати живе, то дуже великий розвиток мав орнамент. Орнамент — це такий код буття, сутності народу. Через нього кримські татари могли спілкуватися, він скрізь: в побутових речах, в одязі. Орнамент є фізичним зображенням культурного коду кримськотатарського народу, — зазначила перший заступник міністра інформполітики України Еміне Джеппар в коментарі для QHA.

Радник міністра культури України Есма Аджиєва розповіла, що кримськотатарський орнамент має досить глибокий зміст:

— Кримськотатарський орнамент складається з маленьких елементів, кожен з яких має своє значення. У комплексі вони утворюють композицію, яку можна читати як книгу. Орнамент і знання про нього передавалися з покоління в покоління, більш ніж 300 років він, незважаючи на всі виклики, які припали на долю кримськотатарського народу, зберігся, тому що для кримських татар елемент культурної самоідентифікації є дуже потужним фактором об’єднання, консолідації особливо в найнепростіші моменти життя.

 
У Києві пройшов майстер-клас з кримськотатарського орнаменту
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.