У Києві відбудеться ХХІ Всеукраїнський конкурс знавців Корану

У Києві відбудеться ХХІ Всеукраїнський конкурс знавців Корану
У Києві відбудеться ХХІ Всеукраїнський конкурс знавців Корану

У столиці України в Ісламському культурному центрі м. Києва 14–15 листопада 2020 року відбудеться XXI Всеукраїнський конкурс знавців Корану.

Організатори заходу: Духовне управління мусульман України «Умма», Українська асоціація з вивчення Корану і ГС Всеукраїнська асоціація «Альраід».

Мусульмани і мусульманки (без обмеження віку і статі), які є громадянами України, й іноземці з країн колишнього СРСР і далекого зарубіжжя, які легально перебувають у нашій державі, будуть змагатися в читанні Священного тексту напам’ять.

Претенденти на звання кращого читця протягом 14 і 15 листопада 2020 року змагатимуться у п’яти рівнях складності: декламації всього Корану,

15, 10, 5 і 2 джузів.

Компетентне журі буде оцінювати не тільки рівень володіння текстом Корану, вiдповiднiсть декламації суворим правилам таджвиду, а й рівень розуміння значення аятів і готовності навчати інших.

Проведенням подібних конкурсів мусульмани України проявляють свою вірність традиції заучування напам’ять і читання Священного Корану, яка існує понад чотирнадцять століть, з часів пророка Мухаммада (мир йому). 

Саме завдяки їй вдалося зберегти ісламську спадщину і донести тексти послань такими, якими вони були відпочатку, у першоджерелі — без викривлень і пізніших сторонніх включень.

Аяти Корану і хадиси усними переказами хафізів передавалися з покоління в покоління, і зараз ця традиція — жива.

За будь-яких умов, навіть при відсутності паперових, електронних або будь-яких інших носіїв інформації, поки житиме хоча б один хафіз аль-кур’ан, буде звучати слово послання.

Пророк Мухаммад (мир йому) сказав: «Кращий з вас той, хто вивчає Коран і навчає йому інших».

Мусульмани України, як і більшість їхніх одновірців у всьому світі, з великою повагою ставляться до цієї традиції, прагнучи того, щоб в кожній громаді були хафізи.

З цією метою в ісламських культурних центрах функціонують курси з вивчення Корану, викладачами яких є компетентні наставники-устази, які знають Коран напам’ять і мають право тлумачити і роз’яснювати його, знають напам’ять десятки тисяч хадисів з ланцюгами їх передавачів, можуть назвати докази, що підтверджують їх надійність, правдивість, можуть вказати на похибки і помилки…

Вчителі допомагають підопічним не тільки запам’ятати священні тексти і опанувати Ільм ат-таджвид (наука і філігранне мистецтво правильного читання Корану).

Під час бесід і лекцій вони спонукають своїх учнів до усвідомленого розуміння сутності Послання і віровчення, зміцнюючи у такий спосіб віру учнів і сприяючи появі нових знавців-хафізів в українській уммі.

За традицією, десятки і сотні мусульман в Україні щорічно беруть участь у місцевих, міських, обласних, всеукраїнських конкурсах читців Корану.

Конкурс, який організовують і проводять Духовне управління мусульман України «Умма» і Громадський союз «Всеукраїнська асоціація «Альраід» на загальнодержавному рівні, вже отримав статус міжнародного, адже його учасниками стають не тільки українські громадяни з різних куточків країни, а й іноземці, які легально перебувають на території України.

Такі заходи проводяться не заради задоволення марнославства когось з учасників, а з метою популяризації ісламу, мистецтва заучування Корану напам’ять; утвердження мусульманських традицій і цінностей; зміцнення духовності і, звичайно ж, збереження давньої традиції хафізів, які передають священні тексти з вуст в уста.

У цьому змаганні учасники прагнуть перевірити свої здібності, досягнення, знання і вміння, а також почути поради, зауваження і настанови від членів журі конкурсу, серед яких — відомі не тільки в Україні, а й в усьому мусульманському світі хафізи.

Зареєструватися до участі можна на сторінці події в соцмережі Фейсбук.

Телефон для довідок: (044) 490 99 00

Конкурс відбудеться за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 25-А

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.