Прагнення допомогти ближньому — невичерпне джерело добрих справ. Мусульмани з Німеччини не перший рік збирають пожертви, щоб у цей непростий час українські одновірці могли придбати продукти для найнужденніших родин. Укотре завдяки цій братерській допомозі в Ісламському культурному центрі Києва 150 родинам вимушених переселенців з окупованих територій, а також іншим родинам, що потребують підтримки, передали гуманітарну допомогу, придбану на кошти добродійного фонду MuslimeHelfen.
Утім, допомогу роздаватимуть і в інших ІКЦ, зокрема, найближчими днями такі акції відбудуться в Запоріжжі, Дніпрі та на Херсонщині. Про це розповів директор столичного центру Ісмаїл Кади:
— До кожного набору традиційно увійшли продукти тривалого зберігання. Це різні крупи: рис, гречка, макаронні вироби, цукор, олія, чай тощо. Такі акції спільно з MuslimeHelfen відбуваються вже багато років, до того ж кілька разів на рік. У Києві ми сформували та роздали 150 таких великих пакунків, ще стільки ж буде роздано в Запоріжжі, Дніпрі, Херсонській області. Тепер у різних регіонах Україні люди потребують допомоги — через карантинні обмеження, непростий економічний стан… Зрозуміло, що хотіли б надати допомогу більшій кількості людей, але це напряму пов’язано зі спроможністю мусульман давати садаку, робити пожертви, що на них закуповують продукти для малозабезпечених. Дуже шкода, але тепер відсутня можливість зробити цю подію масштабнішою, забезпечивши потреби якомога більшої кількості родин. І все одно нам удалося роздати півтори сотні продуктових наборів. І хоча всіх проблем це не розв’язує, ми прагнемо хоч якось полегшити їм життя. Допомагати тим, хто у скруті — обов’язок мусульман, тож ми й далі, іншаллаг, по змозі підтримуватимемо такі родини.
За словами Ісмаїла Кади, українські мусульмани готуються до чергової акції в рамках програми підтримки нужденних «Тепла зима». Вона спрямована на те, аби малозабезпечені отримали не тільки продукти, а й речі, що стануть у пригоді в холодну пору року, або вугілля чи дрова для опалення. Кошти на це все жертвують українські мусульмани та одновірці з-за кордону.
— Ми віримо в єдиного Творця та, щоб наблизитися до Аллага, намагаємося робити якнайбільше добрих справ, — каже пан Ісмаїл. — Саме тому акції спільно з MuslimeHelfen давно стали традицією. Інколи думають, що для добрих справ обов’язково треба мати великі фінансові можливості, але робити їх може будь-хто, незалежно від свого фізичного стану чи матеріальних статків. Пророк Мухаммад (мир йому і благословення!) сказав: «Захистіть себе від пекельного вогню хоча б половинкою фініка!» Тобто, кожен з нас повинен намагатися робити добро, навіть найменше.