У парламенті Туреччини може бути створена Кримська платформа за пропозицією українських нардепів

У парламенті Туреччини може бути створена Кримська платформа за пропозицією українських
Представники депутатської групи Верховної Ради з міжпарламентських зв’язків з Турецькою Республікою під час візиту до Анкари запропонували створити Кримську платформу в турецькому парламенті.
13.01.2022
Оцініть статтю: 
(46 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Представники депутатської групи Верховної Ради з міжпарламентських зв’язків з Турецькою Республікою під час візиту до Анкари запропонували створити Кримську платформу в турецькому парламенті.

Про це в коментарі «Укрінформу» за результатами першого дня візиту повідомив голова делегації, співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Туреччиною Рустем Умєров:

«Ми подякували Туреччині за підтримку Кримської платформи (створеної Києвом. — Ред.), за участь у її саміті та підписанні декларації. Запропонували створити Кримську платформу в турецькому парламенті. Технічно будемо опрацьовувати це з нашими колегами, з головою групи дружби (в парламенті Туреччини. — Ред.), трохи пізніше».

Депутат наголосив, що група дружби України й Туреччині у ВР — найбільша за чисельністю. До Анкари прибула потужна делегація, відбулися плідні зустрічі. Умеров нагадав, що нині триває підготовка до засідання Стратегічної ради високого рівня за участю президентів України й Туреччині. За його словами, під час візиту обговорювали також загрозу воєнної агресії Росії проти України:

«Ми розповіли про стан на кордонах. Наш основний меседж: ми готові до будь-яких викликів зараз, але захищаємо ми не лише Україну, а Європу, тому розраховуємо на допомогу міжнародних партнерів. Усі перемовини ведемо політичними та дипломатичними шляхами, але ситуація на східному кордоні є неприпустимою… Поінформували турецьких колег про нинішній стан речей, зокрема про політичних в’язнів та військовополонених. Ми запросили наших колег підтримувати наші меседжі з цього приводу на всіх міжнародних майданчиках, де вони присутні».

На зустрічах в Анкарі йшлося і про можливість сприяння Туреччини у звільненні політичних в’язнів, бо вже є успішний кейс у цьому, зокрема звільнення Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза чотири роки тому.

Довідка. Кримська платформа (Crimea Platform, Qırım platforması) — ініційований Україною міжнародний координаційний механізм для повернення питання Криму до порядку денного, захисту прав людини у Криму та сприяння деокупації півострова, зміцнення європейської та глобальної безпеки. Офіційно започаткована на установчому саміті в Києві 23 серпня 2021 року Кримська платформа діє на постійній основі, у Києві працює її офіс.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.