У турецькому Аксараї з'явиться центр імені Веджіé Кашкá

У турецькому Аксараї з'явиться центр імені Веджіé Кашкá
Веджіє Кашка на курултаї кримськотатарського народу у Туреччині
09.01.2018
Оцініть статтю: 
(369 оцінки)
admin
Зображення користувача admin.

Ім'я Веджіé Кашкá, ветерана кримськотатарського національного руху, що загинула 23 листопада 2017 року від рук російських окупантів, буде увічнене в турецькому місті Аксарай.

Після вивчення відповідного клопотання з боку керівництва й жіночого відділу громади кримськотатарського народу в Аксараї, мер міста Халук Шахін Язги заявив, що надасть жіночому центрові ім'я Веджіé Кашкá.

Голова аксарайського відділу кримськотатарської громади Ахмет Аккуш зазначив, що в жіночому центрі, крім навчальних курсів, також буде облаштована спортивна зала. За його словами, мерія Аксарая завжди з особливою увагою ставилася до питань історії та культури.

— Мерія та міський голова, надаючи ім'я центрові, увічнять пам'ять національного героя кримськотатарського народу Веджіє Кашка. Ми дякуємо мерові Халукові Шахінові Язги, заступникові Гювенові Кемеркая, працівникам відділу культури Аксарая та цілому муніципалітетові міста Аксарай, — сказав він.

Нагадаємо, 23 листопада 2017 року Веджіє Кашка разом з деякими кримськотатарськими активістами, зокрема Бекіром Дегерменджі, Асаном Чапухом та Кязімом Аметовим, була в кафе Сімферополя. Активісти прийшли туди, щоб допомогти жінці вирішити фінансові проблеми. Вона позичила гроші громадянинові Туреччини, і той не повертав борг. Однак до кафе прибули озброєні агенти ФСБ та зірвали зустріч. За сценарієм російських спецслужб, вони нібито мали заарештувати кримських татар за «вимагання».

Під час обшуків і затримання, Кашка відчула нездужання і була госпіталізована, проте по дорозі в лікарню вона померла в машині "Швидкої допомоги". Російська окупаційна влада пояснила її смерть "стресом", який вона пережила, але не визнає, що стрес стався внаслідок жорстокого поводження з боку російських сил державної безпеки.

QHA підготувало відео про життя і боротьбу ветерана кримськотатарського національного руху під назвою "Веджіє Кашка - символ боротьби кримських татар".

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.