У вересні у Криму зафіксували сплеск репресій проти кримських татар

У вересні у Криму зафіксували сплеск репресій проти кримських татар
У вересні у Криму зафіксували сплеск репресій проти кримських татар
20.10.2021
Оцініть статтю: 
(81 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

У вересні 2021 року російські силовики провели у Криму щонайменше сім обшуків, шість із них відбулися в будинках кримських татар. Такі дані наводить Кримськотатарський ресурсний центр. Згідно зі звітом, що підготувала організація, у вересні зафіксовано 67 затримань кримських татар. 

Зокрема, масові затримання відбулися 4 вересня перед будівлею Управління ФСБ в Сімферополі. Тоді затримали 58 активістів, що зібралися з вимогою надати інформацію про місце перебування затриманих напередодні братів Ахтемових і заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла.

Також, згідно зі звітом, зафіксовано 13 арештів, з яких шість випадків — це подовження термінів утримання під вартою: Тофіку Абдулгазієву, Білялу Аділову, Владлену Абдулкадирову, Меджіту Абдурахманову, Іззету Абдуллаєву та Вадіму Бектемірову. 

Активісти Кримськотатарського ресурсного центру зафіксували 67 випадків допитів, опитувань і «бесід», два етапування та 25 випадків призначення штрафів. У звіт внесено й дані про випадки порушення права на справедливий суд та інші порушення прав людини на окупованому півострові. 

Такі звіти центр випускає щомісяця. Організація системно відстежує всі порушення прав людини у Криму та планує 22 жовтня зробити презентацію аналізу порушень прав людини за 9 місяців 2021 року.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.