У ЗСУ не вимагатимуть голити бороду

У ЗСУ не вимагатимуть голити бороду
Ілюстративне, відкриті джерела: Борода розглядається мусульманами як символ мужності, а її відрощування вважається частиною первозданного єства (фітра) людини
29.11.2017
Оцініть статтю: 
(370 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Ставлення до відрощування бороди (إعفاء اللحية) і гоління серед численних ісламських течій є неоднозначним. Деякі з них вважають гоління бороди гріхом (фіск), а відрощування — обов’язковою (ваджіб) дією. Інші притримуються думки, що борода є бажаною (мустагабб), а її гоління засуджується (макрух), але не забороняється (харам).

Борода розглядається мусульманами як символ мужності, а її відрощування вважається частиною первозданного єства (фітра) людини. Як би там не було, але багато мусульман заборону на носіння бороди та вусів в армії вважали тією умовою, яка утруднювала їм виконання військового обов’язку. Але відтепер цю проблему вирішено — військовослужбовцям Збройних сил України під час бойових та навчально-бойових завдань дозволяється носіння охайних вусів та бороди.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у нових Правилах носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями ЗСУ та ліцеїстами військових ліцеїв, затверджених указом міністра оборони України від 20 листопада.

— Усім категоріям військовослужбовців під час бойових та навчально-бойових завдань дозволяється носіння бороди та вусів за умови, що вони мають відповідати вимогам гігієни і не заважати використанню засобів індивідуального захисту та носінню спорядження, — йдеться у Правилах.

Указом затверджуються також правила носіння нових елементів форми, які були введені з 2013 року, нова символіка, знаки розрізнення, берети, їх кольорова гамма та призначення. Крім того, запроваджується новий підхід до нарукавних знаків, нові знаки розрізнення військових звань та розміщення їх на погонах від ліцеїстів до генералів.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.