Україна отримає від Саудівської Аравії допомогу в розмірі 400 млн доларів

Україна отримає від Саудівської Аравії допомогу в розмірі 400 млн доларів
Міністр закордонних справ Саудівської Аравії принц Фейсал бін Фархан Аль Сауд, під час зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським. Фото: president.gov.ua
28.02.2023
Оцініть статтю: 
(87 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Днями відбувся візит до Києва міністра закордонних справ Саудівської Аравії, принца Фейсала бін Фархана Аль Сауда.

Принц зустрівся з президентом Володимиром Зеленським. Це перший офіційний візит голови саудівського МЗС до України з часу встановлення дипломатичних відносин з королівством (14 квітня 1993 р.).

У рамках візиту іноземного гостя підписано два документи, що дозволяють надати Україні пакет допомоги в розмірі 400 млн доларів: гуманітарна допомога на 100 млн і нафтопродукти на 300 млн.

За словами Голови Офісу Президента України Андрія Єрмака, візит принца Фейсала — потужний сигнал, що підтримка України у світі міцна та зростає щодня.

«Україна отримає реальну допомогу від Саудівської Аравії, яка вважається найбільшою економікою Близького Сходу. Зокрема, мова про Спільну програму співробітництва з Центром гуманітарної допомоги та допомоги Короля Салмана та Меморандум про порозуміння з Саудівським фондом розвитку», — повідомив керівник ОП.

Також Єрмак додав, що Україна та Саудівська Аравія мають спільні виклики та досвід боротьби:

«Мова йде про іранські БПЛА, які постачалися певним „повстанцям“ і здійснювали атаки на нафтові об’єкти Саудівської Аравії. Починаючи з минулого року ці ж іранські БПЛА опинилися в російських терористів і здійснюють атаки на українську енергетичну інфраструктуру. Тому досвід боротьби з терористами у нас також спільний». 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.