Україна та Єгипет мають потенціал для розширення співпраці

Україна та Єгипет мають потенціал для розширення співпраці
Україна та Єгипет мають потенціал для розширення співпраці
27.01.2016
Оцініть статтю: 
(429 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Єгипет залишається для України важливим і перспективним торговельно-економічним партнером. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час зустрічі з міністром сільського господарства та рекультивації земель Арабської Республіки Єгипет Ісамом Османом Фаідом в рамках Глобального форуму з продовольства та сільського господарства, який нещодавно пройшов у Берліні.

Також Павленко наголосив, що Україна та Єгипет мають значний потенціал для розширення співпраці як у торговельній сфері, так і у галузі виробничої кооперації:

− Україна готова налагоджувати регулярні поставки сільськогосподарської продукції. Йдеться, насамперед, про зернові, продукцію тваринництва, рослинну олію, кондитерські вироби та молочну продукцію. Для активізації двосторонньої співпраці сподіваємося у найближчій перспективі провести чергове засідання Міжурядової спільної комісії з економічного та науково-технічного співробітництва між Україною та Арабською Республікою Єгипет, − заявив український міністр.

Як інформує прес-служба Посольства України в Арабській Республіці Єгипет, Олексій Павленко також повідомив, що лише за одинадцять місяців 2015 року обсяг торгівлі сільськогосподарською продукцією між Україною та Єгиптом становив $941 млн 900 тис. Зокрема, частка експорту сягала $908,2 млн, імпорту — $33,8 млн.

Як повідомляється, найбільше Україна експортує до Єгипту зернові ($682 млн), олію ($74,5 млн), тютюн і вироби з нього ($62,3 млн) та насіння олійних культур ($32,4 млн). Водночас головними позиціями імпорту є плоди, горіхи і цедра ($31), овочі, рослини і коренеплоди — ($0,5 млн).

Міністр також зауважив, що у 2015 році Україні вдалося розпочати до Єгипту експорт тваринного масла ($4,3 млн). Крім того, за минулий рік у 8 разів збільшився експорт живих тварин ($13,4 млн) і майже удвічі − тютюну ($62,3 млн).

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.