Українці приймають вітання з Днем Соборності і Свободи

Українці приймають вітання з Днем Соборності і Свободи
Вітання від ДУМУ «Умма»
Українські мусульмани: «Україна — єдина!»
22.01.2016
Оцініть статтю: 
(371 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

Сьогодні, 22 січня, Україна відзначає День Соборності і Свободи. Цю дату в пам’ять про проголошення Акту злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) на офіційному рівні почали відзначати з 1999 року, втім, патріоти про неї не забували ніколи.

Як нагадує РВК-Україна, одна з наймасштабніших акцій з нагоди Дня соборності України відбулась у 1990 році. 21 січня патріотичні сили організували «живий ланцюг» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України. За різними оцінками, в акції брало участь до 3 мільйонів українців. Відроджувати традицію створення «живих ланцюгів» в Україні почали в кінці 2000-х років.

30 грудня 2011 року указом тодішнього президента України Віктора Януковича святкування Дня соборності на офіційному рівні було скасовано. Проте 13 листопада 2014 року Петро Порошенко відновив свято.

На честь цієї дати 22 січня 2016 року в Києві під час акції «United Ukraine» активісти продемонструють фото, які вдалося зібрати в рамках міжнародного флешмобу «United Ukraine», що проходив 11–21 січня в різних куточках України та світу. Як зазначають організатори, в акції взяли участь тисячі учасників із 44 країн світу та понад 100 міст України.

Президент України Петро Порошенко записав відеозвернення, в якому привітав українців із Днем соборності.

З вітанням до співгромадян звернувся і муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов:

− Дорогі українці! Дорогі брати та сестри! Вітаю вас з Днем Соборності та Свободи України! Мабуть, в нас така доля − постійно збирати, поєднувати, визволяти, повертати українські землі, що з різних обставин є відірваними від нас. У нашому випадку єдність та свобода − це не стільки данність, скільки процес та боротьба. І це не погано, бо немає процесів там, де все вмерло, а там, де все живе та бореться, − є життя.

Маємо чудовий приклад поєднання українських земель УНР та ЗУНР. Тому я вірю, що ми повернемо назад наші Крим та Донбас, і тоді День соборності матиме подвійне значення та символізм. Тож і надалі нас очікує боротьба за соборність України!

Редакція сайту «Іслам в Україні» вітає всіх своїх читачів з цією знаменною датою та приєднується до всіх добрих побажань!

Довідка:

Проголошення злуки УНР та ЗУНР відбулося 22 січня 1919 року − у першу річницю IV Універсалу Української центральної ради (УЦР), який проголошував повну незалежність УНР. Актом стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав, що перебували у складі Російської та Австро-Угорської імперій, в єдину соборну Українську державу.

Втім, державного об’єднання так і не відбулося. В умовах приходу до влади більшовиків військові командири ЗУНР і УНР продовжували відстоювати, передусім, регіональні інтереси. В результаті 21 квітня 1920 року голова Директорії УНР Симон Петлюра підписав «Варшавський договір», згідно з яким низка західних територій України відійшли до Польщі.

Проте проголошення Акту злуки стало могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації, свідченням їх самовизначення, становлення політичної нації, що вплинуло на подальші національно-політичні процеси в Україні.

Вітання на адресу українців від Президента П. Порошенка
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.