Українці та саудівці разом будуватимуть багатоцільовий літак Ан-132

06.03.2018
Оцініть статтю: 
(575 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

ДП «Антонов», компанія Taqnia Aeronautics, підрозділ саудівської Technology Development and Investment Co і WAHAJ, філія SIPCHEM, підписали тристоронній Меморандум про взаєморозуміння щодо організації виробництва Aн-132. Цей багатоцільовий літак, створений спільно ДП «Антонов» і KACST, призначений, зокрема, для перевезення військових і військового обладнання.

Як повідомляють в українському держпідприємстві, документ є наступним кроком в реалізації ініціативи компанії TAQNIA з формування кооперації для виробництва, випробування та обслуговування Ан-132.

Угода була підписана під час виставки AFED-2018, яка відбулась у м. Ер-Ріяд в період з 25 лютого до 3 березня 2018 року.

Сторони дійшли згоди про те, що на першому етапі виробництва початкова партія серійних Ан-132 буде побудована на ДП «Антонов» в кооперації з TAQNIA і WAHAJ. Українське держпідприємство буде головним виконавцем робіт, а партнери вироблятимуть агрегати та елементи відповідно до коопераційної схеми. Зокрема, WAHAJ випускатиме шасі та обладнання для нього.

Наступні етапи передбачають поглиблення кооперації з виробництва літаків «Антонов» на основі Стратегічного плану створення виробничих потужностей на території Королівства Саудівська Аравія.

— Цей Меморандум є наступним кроком у розвитку нашої взаємодії за програмою Ан-132. Ми високо цінуємо цю співпрацю. Це вигідно для всіх ключових партнерів, а також компаній, що беруть участь у проекті. Наш новий продукт повинен зайняти гідне місце на світовому ринку, — зазначив Олександр Кривоконь, президент ДП «Антонов».

— Ця угода — ще одне свідчення того, як WAHAJ виконує своє завдання розвитку до рівня світового постачальника компонентів і систем для авіакосмічної промисловості. Ми твердо переконані, що ця подія стане відправною точкою у перетворенні виробничої екосистеми Королівства і стане прикладом для інших міжнародних компаній авіаційного сегмента, — сказав Айман А Аль Хазмі, Генеральний менеджер WAHAJ.

Довідково:

ДП «Антонов» — український авіабудівний концерн, що об’єднує конструкторське бюро, комплекс лабораторій, експериментальний завод та випробувальний комплекс для розробки та сертифікації літаків. З 4 квітня 2015 року входить до складу державного концерну «Укроборонпром» .

Taqnia Aeronautics — дочірня організація саудівської компанії з розвитку та інвестицій, яка належить державному інвестиційному фонду та фінансується Радою з економічних відносин та розвитку. Опікується інвестиціями в різних сферах діяльності Королівства Саудівська Аравія, завданням її є підтримка і розвиток національної економіки.

WAHAJ — саудівська компанія, що спеціалізується на сонячній енергетиці, проектуванні та розробці, виготовленні форм аерокосмічній промисловості та ін.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.