Українські мусульмани на вшануванні Державного Прапора в Дніпрі

Українські мусульмани на вшануванні Державного Прапора в Дніпрі
©️ сайт Президента України: Урочистості з нагоди Дня Державного Прапора, Дніпро, 23.08.2018
Українські мусульмани на вшануванні Державного Прапора в Дніпрі
©️ сайт Президента України: Урочистості з нагоди Дня Державного Прапора, Дніпро, 23.08.2018
Українські мусульмани на вшануванні Державного Прапора в Дніпрі
Українські мусульмани на вшануванні Державного Прапора в Дніпрі
23.08.2018
Оцініть статтю: 
(252 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

У місті Дніпрі відбулись урочистості з нагоди Дня Державного Прапора України за участі Президента України, міністрів оборони та внутрішніх справ, представників депутатського корпусу, очільників українських релігійних організацій, громад і церков, дипломатів акредитованих в Україні посольств, громадських діячів, представників національних товариств і земляцтв. Частиною урочистостей був і флешмоб «Прапор над Дніпром», коли поруч з сучасним Державним Прапором замайоріли українські стяги різних періодів нашої історії. Серед знамен сяяв і кримськотатарський національний прапор — блакитний з золотою тамгою.

Міська адміністрація офіційно запросила на цей захід імама мечеті Ісламського культурного центру Дніпра Едґара Девлікамова, що заступав на час хаджу муфтія ДУМУ «Умма» Саіда Ісмагілова не тільки місцеву мусульманську громаду, а й усіх українських послідовників Ісламу.

Шейх Едґар мав можливість поспілкуватися з найвищими урядовцями та народними депутатами, зокрема з головою Меджлісу кримськотатарського народу та Всесвітнього конгресу кримських татар Рефатом Чубаровим. Вони обмінялися привітаннями з нагоди державного свята й мусульманського Курбан-байраму.

Цього ж дня коло Дніпропетровського національного історичного музею імені Д. Яворницького  на 72-метровому флагштоку піднісся Державний Прапор України — 18х12 метрів. Місце розташування конструкції обрано невипадково: з цього пагорба почалася історія Дніпра. Так само невипадково День Прапора відзначають саме 23 серпня, напередодні Дня Незалежності, — на цьому наголосив Президент України Петро Порошенко під час виступу на церемонії:

— Логіка в цій послідовності — залізна. Саме під синьо-жовтими кольорами з покоління в покоління ми, українці, боролися й боремося за власну свободу й волю України.

Президент зазначив, що сто років тому це знамено стало офіційним стягом Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що об’єдналися в соборну державу. Його зрешетили ворожі кулі в національно-визвольних змаганнях, за нього карали Сибіром шістдесятників, і з ним українці таки добилися незалежності й відновили власну державу 27 років тому.

— Державний Прапор — животворне та об'єднавче начало. Він, незалежно від національності, мови, релігії, гуртує нас в одне ціле — українську політичну націю. Він об’єднує українців усього світу, — наголосив Голова Держави.

Петро Порошенко зазначив, що саме в Дніпрі та області навесні 2014 року стався корінний злам у боротьбі з російським планом розчленування та знищення України:

— Саме мешканці цього краю, спадкоємці козацької слави, одними з перших стали на захист територіальної цілісності країни. Тут, так і не народившись, безславно загинула так звана Новоросія.

 

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.