Український день в Ісламському культурному центрі Києва (ФОТО)

Активістки громадської жіночої мусульманської організації «Мар’ям» у суботу, 26 грудня, провели День української культури.
Серед численних гостей Дня української культури була і Марина Бурмака — учасниця громадянського руху і волонтаріату
Багатонаціональна аудиторія з непідробним інтересом прослухала лекцію про український побут і культуру минулих часів
Знайомство з побутом української родини було не якимось сухим історичним екскурсом
Ідея проведення подібних акцій спрямована на знайомство аудиторії та учасників з історією, культурою, звичаями і традиціями різних країн
Знайомство з побутом української родини було не якимось сухим історичним екскурсом
Кожна з нас є носієм унікального культурного коду свого народу.
Частування халяльними стравами української кухні, які приготували активістки «Мар’ям»
Частування халяльними стравами української кухні, які приготували активістки «Мар’ям»
Частування халяльними стравами української кухні, які приготували активістки «Мар’ям»
28.12.2015
Оцініть статтю: 
(607 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

У приміщенні Ісламського культурного центру м. Києва активістки громадської жіночої мусульманської організації «Мар’ям» у суботу, 26 грудня, провели День української культури.

Як розповіла Людмила Лукашевич — активістка і співорганізатор заходу — ідея проведення подібних акцій, спрямованих на знайомство аудиторії та учасників з історією, культурою, звичаями і традиціями різних країн, виникла не випадково:

— Серед мусульманок — як членів організації «Мар’ям», так і просто парафіянок мечеті при Ісламському культурному центрі — є представниці різних країн, різних народів і національностей. І ми вирішили проводити подібні заходи, знайомиться з традиціями тих країн і народів, які представляють наші мусульманки.

Як розповіла Людмила, майже місяць тому «Мар’ям» проводила День арабської культури, а в суботу активістки знайомили гостей з українськими традиціями, зокрема гендерними: роллю і місцем жінки в українському суспільстві як сьогодні, так і в історичній ретроспективі, традиціями, які визначають життя дівчинки від народження до заміжжя і материнства.

І дійсно, багатонаціональна аудиторія з непідробним інтересом прослухала лекцію про український побут і культуру минулих часів — викладачка історії гімназії «Наше майбутнє» Галина Соценко живо і барвисто описала життя української родини, підготовку дівчаток до дорослого життя, торкнулася вона й української кухні.

Зауважимо, що знайомство з побутом української родини було не якимось сухим історичним екскурсом — це був місток, перекинутий чудовою оповідачкою із сьогодення в минуле, що запрошує доторкнутися до минулого і повернутися в наш час, збагатившись знаннями. А в самій «подорожі» передбачалися привали — невеликі конкурси, учасниці яких могли відразу перевірити свою пам’ять і увагу, наприклад, відтворивши рецепти страв української кухні (причому, організатори допускали до участі в деяких конкурсах не українок, щоб дати можливість представницям інших народностей рівні шанси на перемогу). Так, сирійки, палестинки та узбечки підбирали інгредієнти для українського борщу, при цьому рецепти, запропоновані кожною з учасниць, тільки підтвердили істину: скільки господинь — стільки борщів, і кожен з них хороший!

У розмовах торкнулися і моди: про те, як здавна формувався український національний костюм у різних регіонах країни, які елементи одягу та аксесуари залишилися незмінними із «сивих часів» і до наших днів, що спільного в підходах до вбирання заміжньої жінки у різних народів.

Серед численних гостей Дня української культури була і Марина Бурмака — учасниця громадянського руху і волонтаріату, голова Центру суспільного розвитку «Київська перспектива», президент Полтавського земляцтва у Києві, кандидат політичних наук. Вона розповіла про сімейні звичаї, які досі панують на Полтавщині, про роль жінки в сім’ї. Гостя подарувала жіночій організації барвисто оформлений альбом «Полтавська родина».

Як сказала одна з присутніх на заході дівчат, такі Дні культури різних народів дуже важливі:
— Звичайно, нас всіх не просто об’єднує, а, можна сказати, ріднить релігія — не дарма ми звертаємося одна до одної «сестра». Але все ж кожна з нас є носієм унікального культурного коду свого народу. Ділячись цією спадщиною, розповідаючи про історію, звичаї, прийнятих принципах спілкування з сусідніми народами, ми не просто підвищуємо рівень обізнаності, збагачуємо один одного, знаходимо точки дотику, переконуємося, що у нас більше спільного, що ми дотримуємося загальних для всього людства цінностей.

Після частування халяльними стравами української кухні, які приготували активістки «Мар’ям», всі охочі могли стати учасниками майстер-класу з петриківського розпису.

Як було анонсовано, наприкінці січня 2016 року в Ісламському культурному центрі м. Київ (вул. Дегтярівська, 25-а) активістки жіночої організації «Мар’ям» проведуть День кримськотатарської культури.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.