В Ісламському культурному центрі Києва зберуться студенти з мусульманських країн

25.04.2019
Оцініть статтю: 
(71 оцінка)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

За даними Українського державного центру міжнародної освіти МОН, у вищих навчальних закладах України навчаються понад 75 тис. студентів-іноземців зі 154 країн світу, левова частка — з країн, де Іслам є панівною релігією чи одним із найпоширеніших віровчень. Серед країн походження іноземних студентів — Індія (14 958), Марокко (7390), Азербайджан (6228), Туркменістан (5033), Нігерія (3552), Єгипет (3412), Туреччина (3254) тощо. Нагадаємо, торік найбільше запрошень на навчання в Україні (4254) отримали громадяни Марокко.

Чимало молодих людей обрали виші Києва, тож адреса столичного ІКЦ їм добре відомий: вони приходять сюди молитися в колі одновірців, стараються брати участь у суспільно-значущих проектах, акціях, ініційованих активістами й волонтерами численних громадських організацій, що мають тут свої штаб-квартири.

Але 26 квітня 2019 року, в п’ятницю, іноземні студенти-мусульмани прийдуть до київського ІКЦ не тільки на традиційний джума-намаз, а й щоб узяти участь у дванадцятій зустрічі «Зібрання студентів-іноземців» (International student gathering) — такі зустрічі з нагоди Міжнародного дня солідарності молоді відбудуться в  91 місті 51 країн.

Зустріч влаштовують для студентів, що приїздять до України для здобуття університетської освіти. Такі заходи дозволяють іноземцям ліпше обізнатися з нашою країною, познайомитися з українцями, а також представити свої рідні країни.

Організатори прагнуть дати іноземним студентам відчуття світового братерства, краще розуміння статусу їхніх країн, ісламських цінностей, культури та історії, потреби бути толерантними до носіїв інших культур; хочуть, щоб вони розвинули свої організаційні, комунікаційні навички та повернулися додому після навчання як посли доброї волі від загальнолюдської цивілізації.

Нагадаємо, Міжнародний день солідарності молоді (Міжнародний день солідарності молоді в боротьбі проти колоніалізму, за мирне існування) відзначають від 1957 року за рішенням Всесвітньої федерації демократичної молоді з метою привернути увагу державних органів, суспільства та засобів масової інформації до проблем молоді. Тож у п’ятницю, 26 квітня, на подвір’ї ІКЦ на всіх охочих чекатимуть арабська кава та східні смаколики, а ще сцена для виступу етнічних колективів.

Чекаємо на вас з 14:00 до 17:00 за адресою вул. Дегтярівська, 25а, Київ.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.