У рамках Третього комітету Генасамблеї ООН 14 листопада запланований розгляд оновленої резолюції з прав людини в анексованому Росією Криму. У документі вказується, що на територію Криму повинна бути допущена моніторингова місія ООН. Текст резолюції раніше підтримало 40 країн.
Про це журналістам у кулуарах Верховної Ради розповіла голова комітету із закордонних справ ВРУ Ганна Гопко, передає кореспондент QHA.
— Україна на завершення свого дворічного перебування як непостійного члена Ради Безпеки ООН запропонувала, і 40 наших країн-союзників нас підтримали, резолюцію з прав людини в анексованому Росією Криму. У цьому документі ми йдемо далі з нашими конкретними вимогами після того, як попередньою резолюцією Росія була визнана державою-окупантом, а Крим — тимчасово окупованою територією, — сказала Гопко.
Вона зазначила, що в цій резолюції прописано, що на територію Криму повинна бути допущена моніторингова місія ООН.
— Ми зараз бачимо там безпрецедентне порушення прав людини, збільшення кількості таких випадків. Тому зараз важливо зобов’язати РФ виконувати рішення щодо попереджувальних заходів, яке було ухвалено міжнародним судом ООН в квітні цього року. Воно зобов’язує РФ відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу та всіх інших кримськотатарських організацій, які були заборонені, відновити українську мову в школах і дитячих садах, тому що зараз там відбувається дискримінація українців, — повідомила вона.
За її словами, Україні важливо ініціювати подібні резолюції, оскільки в майбутньому вони посилять правову позицію країни у всіх міжнародних інстанціях.