В окупованому Криму під виглядом призову проводять тотальну «зачистку» кримськотатарських чоловіків

В окупованому Криму під виглядом призову проводять тотальну «зачистку» кримськотатарських чоловіків
В окупованому Криму під виглядом призову проводять тотальну «зачистку» кримськотатарських чоловіків
23.11.2022
Оцініть статтю: 
(57 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Російські окупанти цілеспрямовано намагаються знищити генофонд кримськотатарського народу, призиваючи до своєї армії переважно кримських татар активного репродуктивного віку. 

На думку голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, аналіз мобілізаційних списків доводить, що в такий спосіб окупанти проводять «тотальну зачистку» чоловіків корінної національности:

«В окупованому РФ Криму знову масово розносять повістки відповідно до заздалегідь складених списків. Аналіз списків, які потрапили до Меджлісу кримськотатарського народу, свідчить, що в місцях компактного проживання кримських татар російські окупанти проводитимуть тотальну зачистку чоловіків 1995–2004 років народження, тобто віком від 18 до 27 років. Очевидно, що російська окупаційна влада Криму під виглядом „осіннього призову“ проводить мобілізацію жителів Криму в окупаційну армію», — попереджає Чубаров чоловіків військовозобов'язаного віку на окупованому півострові.

Нагадаємо, що 18 листопада 2022 року членкиня Меджлісу Гаяна Юксель повідомила в етері телеканалу FREEДOM, що у Криму роздано 20–25 тисяч повісток, і що окупаційна влада намагалася роздавати повістки саме кримським татарам. Через це почалася міграція кримських татар із півострова. 

Коментуючи тему незаконної мобілізації, Юксель наголосила, що це нині одна з головних проблем півострова:

«Дуже серйозною проблемою для кримських татар стала незаконна мобілізація, оголошена Путіним 21 вересня. Незважаючи на те, що місцеві „гауляйтери“ відрапортували, що план закрито, вони підготували план на 60 тисяч осіб для Криму теоретично, а в практичному вимірі, за тією інформацією, яку маємо, роздали 20–25 тисяч повісток. Повістки для кримських татар у деяких регіонах вручали на рівні 80–90 % — за загальної кількости кримських татар на півострові 12–13 %».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.