В середні віки територія сучасної Луганщини була мусульманською

В середні віки територія сучасної Луганщини була мусульманською
ФОТО © Сергій Теліженко
26.12.2017
Оцініть статтю: 
(376 оцінки)
admin
Зображення користувача admin.

Середньовічні мешканці Луганщини сповідували Іслам — це підтверджують археологічні знахідки. Восени 2017-го там провели перші з початку АТО розкопки.

Як йдеться у повідомленні WAS, біля міста Сватове вчені виявили могили з тілами, що були спеленуті в саван і лежали обличчям у напрямку півдня, тобто на Мекку.

Поховання датують VIII–X століттям. Тоді схід сучасної України був під контролем Хозарського каганату. Хозарська еліта сповідувала юдаїзм, але ядром війська були важкоозброєні вершники, наймані з мусульман племені ларисіїв. У X столітті Хозарію розбили руси князя Святослава, і заслаблена держава цілком перейшла під владу ісламського Хорезма.

До мусульманського поховання археологів привели місцеві активісти, які натрапили на могили під час облаштування козацького табору та зведення дерев’яної вежі.

Нагадаємо, перші свідчення про Іслам на землях нинішньої України пов’язані з виниклим в VII столітті Хозарським каганатом. Народження Хозарії стало наслідком розвалу Західнотюркського каганату. Спочатку територія нової держави була обмежена районом Північного Кавказу і нижньою течією річок Волги і Дону. Але вже через кілька десятиліть хозари за рахунок активної експансіоністської політики розширили території аж до Дніпра на заході та Аральського моря на сході. 737 рік став точкою відліку в історії Ісламу в Україні.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.