В Україні скасовано обов’язкову перереєстрацію релігійних організацій

В Україні скасовано обов’язкову перереєстрацію релігійних організацій
Зміни в Податковому кодексі України скасовують перереєстрацію релігійних організацій і забезпечують автоматичне внесення їх до Реєстру неприбуткових установ та організацій
08.12.2017
Оцініть статтю: 
(311 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Верховна Рада ухвалила зміни до Податкового кодексу України, які скасовують перереєстрацію релігійних організацій і забезпечують автоматичне внесення їх до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

З ініціативи міжфракційного об’єднання «За духовність, моральність та здоров’я України» такі поправки до проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2018 році» (№ 6776-д) запропонувала народний депутат Оксана Продан.

Про це повідомляє Інститут релігійної свободи.

Ухвалені зміни дублюють всі положення законопроекту № 6696, співавторами якого виступили представники всіх парламентських фракцій і груп (Павло Унгурян, Оксана Продан та інші), а в його розробці брали участь експерти Верховної Ради і громадських організацій, Міністерства юстиції та Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій.

Тому для внесення релігійних організацій у новий Реєстр неприбуткових установ та організацій достатньо дотримання лише однієї вимоги, яке міститься в абзаці 2 пункту 133.4.1 статті 133 Податкового кодексу України, а саме — бути зареєстрованим відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

За бажанням релігійної організації вона може подати до податкового органу копію свого статуту.

Таким чином, ухвалений парламентом законопроект № 6776-д скасував вимогу про внесення будь-яких додаткових норм до статутів релігійних організацій як умови збереження їх неприбуткового статусу.

У той же час релігійні організації в своїй діяльності, як і раніше, повинні дотримуватися вимог пункту 133.4.2 статті 133 Податкового кодексу України, тобто здійснювати тільки неприбуткові види діяльності, передбачені їх статутами та Законом про свободу совісті:
«Доходи (прибуток) неприбуткової організації використовуються винятково для фінансування витрат на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) і напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Доходи неприбуткових релігійних організацій використовуються також для здійснення неприбуткової (благодійної) діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій, зокрема надання гуманітарної допомоги, здійснення благодійної діяльності, милосердя».

За порушення цієї норми така релігійна організація може бути виключена контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій і вважатиметься платником податку на прибуток.

Як повідомляв ІРС, про недоцільність перереєстрації раніше заявила Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій. Релігійна спільнота закликала парламентаріїв ухвалити зміни, запропоновані законопроектом № 6696, оскільки перереєстрація кожної релігійної громади — це тривалий, дорогий і недоцільний процес.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.