В Україні створена комісія з питань кримськотатарської мови

В Україні створена комісія з питань кримськотатарської мови
Уряд створив Національну комісію з питань кримськотатарської мови
11.01.2023
Оцініть статтю: 
(74 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Рішення про створення комісії з питань кримськотатарської мови схвалили на засіданні Кабміну. Співголовою в ній  буде віцепрем’єрка — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

«Комісію створено на виконання Стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки. Цей консультативно-дорадчий орган функціонуватиме у складі представників залучених державних органів, а також Меджлісу кримськотатарського народу й мовознавців із наукових та освітніх установ», — повідомляє на офіційній фейсбук-сторінці Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Верещук наголосила, що кримськотатарська мова — це мова одного з корінних народів України, що нині зазнає утисків і репресій в окупованому Криму. 

«Разом з науковцями маємо популяризувати цю мову серед молоді, підіймати її престиж. Ми маємо зберегти нашу спільну національну пам’ять», — додала вона.

За словами Верещук, комісія сприятиме збереженню національної культури, традицій та звичаїв кримських татар. 

«Українська влада робить все, щоб захистити права кримських татар, їхню національну ідентичність», — наголосила віцепрем’єрка.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.