В українській столиці мусульмани змагатимуться за звання хафіза

В українській столиці мусульмани змагатимуться за звання хафіза
В українській столиці мусульмани змагатимуться за звання хафіза

Відроджуючи і зміцнюючи багатовікову традицію вивчення Корану, Всеукраїнська асоціація «Альраід» і Духовне управління мусульман України «Умма» регулярно проводять конкурси знавців Святого Письма Аллага. Компетентне журі оцінює не тільки те, наскільки добре конкурсант завчив Священну Книгу, але і як глибоко він розуміє її сенс, наскільки готовий передавати отримані знання іншим людям. При цьому враховуються і вікові особливості учасників, зокрема до змагань допускаються також юні мусульмани, які щиро прагнуть вивчити і проникнути в сенс Послання — вони можуть демонструвати свої знання, починаючи з двох джузів.

Черговий Всеукраїнський конкурс відбудеться вже через три тижні — 10 і 11 листопада в Ісламському культурному центрі м. Києва зберуться здобувачі високого звання хафіза. При цьому учасниками можуть бути не тільки громадяни України, а й жителі республік колишнього СРСР, а також іноземці, які мають дозвіл на проживання в Україні.

За підтримку і сприяння у проведенні конкурсу «Альраід» і ДУМУ «Умма» дякують Лізі ісламського світу, Королівству Саудівська Аравія і Всесвітній асоціації з вивчення Священного Корану і Сунни (HQMIO).

Серед членів журі — шейх Рашид бін Халяф Ад-Досарі, керівник і викладач курсів Корану при ІКЦ м. Київ шейх Айдер аль-Хадж, а також імами-хатиби українських мечетей.

Довідки за телефоном +38 (044) 490-99-00

Нагадаємо, першою людиною в Україні, що вивчила Коран напам’ять після близько 100 років забуття цієї традиції, утисків релігійних свобод мусульман і ліквідації розвиненої системи релігійної освіти, в 2012 році став двадцятип’ятирічний Сулейман Валієв — випускник Школи хафізів у Криму, яка працювала під патронатом ВАГО «Альраід» на нині окупованому півострові. А першою жінкою-хафізою в нашій країні в 2015 році стала етнічна українка, львів’янка Віра Фриндак.

Довідка:

Текст Священного Корану в перші роки ісламу не записувався, а передавався з уст в уста Пророком Мухаммадом (хай благословить його Аллаг і вітає!) його сподвижникам. За згадками деяких сподвижників Посланця Аллага (хай благословить його Аллаг і вітає!), існувало 7 кращих знавців Корану: Усман ібн Авфан, Алі ібн Абі Таліб, Убай ібн Кааб, Абдуллаг ібн Масуд, Зейд бін Сабіт, Абу Мусса Аль-Ашарі, Абу Ад-Дарда. Серед знавців Корану Мухаммад (хай благословить його Аллаг і вітає!) назвав і жінку Умм Барак. Однак хафізів було набагато більше. Таким чином утворилася чудова традиція — запам’ятовувати текст Священного Корану напам’ять і передавати його наступним поколінням.

Хафіз Корану — не просто людина, що вивчила Священну Книгу, він є носієм божественного слова, хранителем сенсу і закладеного в ньому знання до самого Судного дня.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.