«Абсолютно всі російські муфтії підконтрольні ФСБ» — Саід Ісмагілов

«Абсолютно всі російські муфтії підконтрольні ФСБ» — Саід Ісмагілов
Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов, нині імам-капелан тероборони Києва

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов, нині імам-капелан тероборони Києва, в інтерв’ю журналістам видання «Новое время» заявив, що не намагався контактувати з російськими муфтіями та з мусульманським духівництвом «ЛНР/ДНР» з приводу їхньої позиції щодо агресії РФ, вторгнення в Україну та схвалення російськими муфтіями участи мусульман у неправедній війні. 

Як пояснив шейх Саід, він «дуже добре знає російську кухню», а його попередні звернення до одновірців у РФ викликали звинувачення його в екстремізмі.

«Всі абсолютно [російські] муфтії підконтрольні ФСБ — для мене це абсолютно не секрет. І коли почалась війна, я зробив звернення до мусульман Росії російською мовою. За це мене звинуватили в екстремізмі. Але байдуже. Коли вбивають наших жінок і дітей, коли намагаються знищити нашу країну, то на війні не до сентиментів і не до дипломатичних якихось реверансів. Ворога потрібно називати ворогом і воювати на всіх фронтах: інформаційному, збройному, економічному і, в тому числі, на духовному. Російських муфтіїв ще раз зібрали 16 березня на Північному Кавказі, і вони підписалися під новим зверненням, де вони абсолютно схвалюють путінську російську політику в сенсі війни проти України. Вони підписались і благословили це», — заявив Саід Ісмагілов.

За його словами, на тимчасово окупованій території Луганської области зібрали імамів мечетей.

«Їх на дві доби викрали кудись, потім у кайданках повернули до Луганської соборної мечеті і примусили, щоб вони відмовилися від подальшої співпраці з нашим духовним управлінням і визнали підпорядкування російському духовному управлінню. І про це вони розмістили новину на багатьох ресурсах, що імами так званої Л/ДНР тепер переходять під контроль московського духовного управління», — розповів муфтій.

На запитання, чи вони погодились, муфтій Ісмагілов відповів:

«А хто не погодиться, якщо їх там десь дві доби тримали? Ви ж розумієте, люди — всі є люди».

Саід Ісмагілов також розповів про зруйновані російськими військами мечеті: 

«Три мечеті були обстріляні: у Костянтинівці Донецької области, після неї постраждала мечеть у Маріуполі, а потім обстріляли мечеть у Сєвєродонецьку Луганської области. Наразі мені не відомо, що відбувається в Харкові з нашими мечетями, яких там було декілька».

Муфтій засудив дії мусульман, які їдуть воювати в Україну:

«Я звертався до мусульман Близького Сходу і всього світу. Я казав, що вони будуть на боці гріха, злочину і несправедливости, якщо погодяться на це. Я намагався донести об'єктивну інформацію про те, що відбувається. Я попереджав, що якщо вони стануть на бік агресора, то це означатиме, що вони стануть прибічниками гріха, насильства, смерті і вбивств».

Нагадаємо, 16 березня Саід Ісмагілов також висловився щодо «духовних лідерів» російських мусульман, які стали на бік «агресора та вбивці»: 

«Розумію, що це їхня свідома позиція — нам нема до чого закликати цих муфтіїв. Вони зробили свій вибір і самі будуть за нього відповідати перед Всевишнім. Я поінформував їх, що вони роблять зульм — гріх і несправедливість. А коли в мене питають, як ми будемо відновлювати духовні зв’язки з мусульманськими лідерами Росії, я відповідаю: ніяк. Нам не потрібні зв’язки з їхньою так званою духовністю. Між нами лягли кров і смерті загиблих українців, а мусульмани відрізняються принциповістю — мені моя українська гідність не дозволить простягнути їм руку».

Муфтій Ісмагілов планує залишатися в Києві до перемоги, а за потреби — і до кордону йти.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.