Сім’я ісламських культурних центрів Всеукраїнської асоціації «Альраід» примножиться ще одним — у Чернівцях

Сім’я ісламських культурних центрів Всеукраїнської асоціації «Альраід» примножиться ще одним — у Чернівцях
Сім’я ісламських культурних центрів Всеукраїнської асоціації «Альраід» примножиться ще одним — у Чернівцях
13.08.2020
Оцініть статтю: 
(169 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

За своє понад 20-річне існування Всеукраїнська асоціація «Альраід» відкрила багато ісламських культурних центрів у різних куточках України, від Сходу до Заходу, але досі такого закладу не було на Буковині. Багатонаціональна мусульманська громада Чернівців спромоглася придбати ділянку землі й за допомогою добродійників звела будівлю, де віднині розміщуватимуться численні відділи ІКЦ й діятиме мечеть, підпорядкована Духовному управлінню мусульман України «Умма».

Урочисте офіційне відкриття мечеті та ісламського культурного центру, що має назву «Буковина», відбудеться в Чернівцях 15 серпня.

У цьому радісному для буковинських мусульман заході візьмуть участь муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, голова ГСВА «Альраід» Сейран Арифов, делегації мусульманських громад з усієї України, представники влади, духівництво, національні діаспори та місцеві жителі.

У програмі заходу — екскурсія культурним центром, частування традиційними стравами мусульманських народів, а також презентація нової редакції книги «Українські просвітителі та іслам» старшого наукового співробітника львівського музею Івана Франка, кандидата наук Соломії Вівчар з автограф-сесією.

Перший мусульманський осередок на Буковині об’єднає у своїй діяльності релігійний, культурно-просвітній та соціальний напрями. Його поява викликана як потребою розвитку мусульманської громади регіону, так і потребами громади Чернівців.

Нагадаємо, ісламські культурні центри Всеукраїнської асоціації «Альраід» діють по всій Україні. Регіональні громадські організації, що входять до складу «Альраіда», організовують заходи для чоловіків, жінок, підлітків і дітей, реалізують культурно-просвітницькі, освітні, добродійні, екологічні та соціальні програми, спрямовані на поглиблення міжрелігійного, міжнаціонального діалогу. ІКЦ мають молитовні приміщення, тренажерні та конференцзали, спортивні майданчики, бібліотеки з літературою про Іслам і культуру мусульманського Сходу. Для тих, хто цікавиться арабською мовою, діють недільні школи.

Отже, сім’я ісламських культурних центрів ГСВА «Альраід» примножилася ще одним. Розділити з українськими мусульманами радість здобуття культурного й духовного осередку в Чернівцях можна, завітавши на офіційне відкриття ІКЦ «Буковина.

Офіційне відкриття центру — 15 серпня 2020 року (субота), 13:00.

Місце — вул. Головна, 150а, м. Чернівці. 

Додаткова інформація

Духовне управління мусульман України «Умма» (ДУМУ «Умма») офіційно зареєстроване у вересні 2008 року. Близько 30 громад з усіх регіонів України, що входять до нього, мають свої мечеті або молитовні будинки та проводять усі ісламські релігійні обряди. Більшість імамів здобули освіту в університетах, інститутах або медресе на факультетах ісламської теології, вільно володіють кількома іноземними мовами — передусім арабською, бо це мова Священного Корану та мусульманських молитов.

Релігійні громади ДУМУ «Умма» дотримуються принципів дружби та братерства заради миру та порозуміння, захисту людської гідності та свободи. Вони відкриті до діалогу та співпраці з мусульманськими організаціями України та з представниками інших релігій, закордонними мусульманськими об'єднаннями, науковими, громадськими та добродійними організаціями, органами влади та неурядовими організаціями. 

Контактні дані: 

Ісламський культурний центр «Буковина»

Адреса: вул. Головна, 150а, м. Чернівці

+38 (095) 882-93-66, +38 (093) 554-96-14

bukovynaicc@gmail.com 

www.facebook.com/islam.chernivtsi

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.