«Ми працюємо на перемогу України» — Мурат Сулейманов, виконувач обов'язків муфтія мусульман України

«Ми працюємо на перемогу України» — Мурат Сулейманов, виконувач обов'язків муфтія мусульман України
Мурат Сулейманов у мечеті Ісламського культурного центру Львова
10.06.2022
Оцініть статтю: 
(73 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Як ми повідомляли, Саід Ісмагілов завершив роботу на посаді муфтія ДУМУ «Умма», й тимчасово виконувати обов'язки муфтія призначено шейха Мурата Сулейманова — імама мечеті Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада (Львів) та очільника Української асоціації з вивчення Корану, що кілька років був заступником шейха Саіда Ісмагілова. 

Днями Мурат Сулейманов у коментарі виданню QIRIM.News заявив, що ДУМУ «Умма» від початку війни працює на перемогу України.

«З початку війни ми працюємо на перемогу України та допомагаємо чим можемо», — сказав шейх Мурат.

Російська окупація не пройшла оминула й мусульман, що живуть у таких містах як Маріуполь, Сєвєродонецьк, Новоолексіївка (Херсонська обл.) тощо. За словами імама, в цих населених пунктах є мечеті та чималі громади мусульман.

Кримський татарин Сулейманов зазначив, що після війни ДУМУ «Умма» буде працювати над тим, щоб провести свій з'їзд.

Напередодні шейх Саід Ісмагілов написав на своїй фейсбук-сторінці, що звітуватиме про свою діяльність на з‘їзді ДУМУ «Умма», коли вдасться його провести.

«…У березні була досягнута домовленість, що я передаю повноваження муфтія та присвячую себе захисту України та порятунку наших поранених. Певний час публічно не робив ніяких заяв, хоча багатьом з вас все було зрозуміло, — написав Сад Ісмагілов, що перебував на посаді муфтія понад 13 років. — Планувалось, що навесні я покину посаду муфтія та присвячу себе науковій і громадській діяльності, але окупанти внесли свої корективи в життя кожного українця. Не скажу, що для мене це було неочікувано: я з грудня тренувався в батальйоні тероборони, але на 1 % мав надію, що, може, у Кремлі станеться диво, й останні проблиски розуму не дозволять розпочинати повномасштабну війну. Тому планом „Б“ було стати воїном, що і сталося. Звітувати про свою діяльність буду на з‘їзді ДУМУ „Умма“, коли вдасться його провести. Зараз частина громад і мечетей або під окупацією, або в зоні бойових дій, а російські муфтії та місцеві колаборанти вже безсоромно наклали на них свої лапи. Ми все повернемо, нехай вони це пам‘ятають».

Саїд Ісмагілов зауважив, що в ісламі не існує феномена священства, тож мусульманин, залишаючи посаду, є звичайною людиною, що «не обтяжена обмеженнями по мілітарній лінії та без проблем може бути воїном».

Нагадаємо, на XIV Міжнародному форумі міжрелігійного діалогу у столиці Катару Досі Генеральний секретар Світового союзу мусульманських учених шейх Алі аль-Карадаги підтвердив свої слова про те, що українські мусульмани мають повне право та повинні боронити свою країну від зовнішньої агресії.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.