Верх цинізму і беззаконня: у Криму чергова хвиля обшуків і затримань

Верх цинізму і беззаконня: у Криму чергова хвиля обшуків і затримань
Силовики на окупованому півострові знову вриваються до будинків кримських татар, б’ють і забирають їх
14.04.2017
Оцініть статтю: 
(454 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Ранок 13 квітня для кримських татар в Бахчисараї знову почався з обшуків. Озброєні російські силовики увірвалися до будинків Сейдамета Мустафаєва і Ризи Муждабаєва, які проживають в 6 і 7 мікрорайонах, при цьому дороги, що ведуть до будинків, були заблоковані.

Про це повідомляє на сторінці в соцмережі Facebook Шевкет Наматуллаєв, проілюструвавши свою публікацію відповідними фото- і відеофіксаціями того, що відбувалося.

На одному з представлених відео дружина Ремзі-аги розповідає про те, що трапилось:

— Вони прийшли дуже рано, ще діти спали — вчора ми онучку тільки виписали з пологового будинку, вона народилася, така радість була. А сьогодні вранці ці нагрянули. Я на роботу збиралася, а тут… Потім вони у нас у всіх телефони забрали, комп’ютер почали перевіряти. Мене спочатку загнали в ту кімнату, де дитина і невістка. . Потім я вниз спустилася, кажу: «Мені на роботу треба» і питаю — на підставі чого ви прийшли? Кажуть — ми постанову прочитали. У чоловіка запитую — він каже, ми нічого поганого не робили, у нас все нормально. Мій телефон перевірили, відпустили — а зараз я не можу в будинок зайти і не знаю, що там діється.

Як пише активіст, причини таких дій «правоохоронці» не пояснюють:

— Сусідам силовики мету свого настільки раннього візиту не пояснюють. Дороги заблоковані ДПСівцями, скоріш за все, щоб люди не приїжджали і не приходили підтримати своїх. А тих, хто все ж прийде, можуть затримати за непокору «законним» вимогам поліцаїв, — написав Шевкет Наматуллаєв.

Пізніше він доповнив своє повідомлення інформацією про застосування сили стосовно кримських татар і звуки стрільби:

— Силовики застосували силу. Один кримський татарин втратив свідомість. Очевидці кажуть про постріли. Трьох кримських татар, які прийшли підтримати обшукуваних, затримали, повантаживши в автозак, відвезли, скоріш за все, в місцеве відділення поліції. На місце проведення обшуку разом з ОМОН підтягнули і сили Росгвардії. У Криму російські силовики таке раніше не практикували.

Інший кримський татарин зауважує у своїй публікації https://www.facebook.com/server.mustafayev, що силовики стріляли і затримували, застосовуючи фізичну силу, свідків подій:

— Сьогодні мусульмани Криму відчули верх цинізму, перевищення повноважень стосовно мирних громадян і беззаконня. На сьогоднішніх обшуках, зокрема біля будинку Сейдамета Мустафаєва в 7-му мікрорайоні м. Бахчисарай, були постріли в людей, <…> що мирно стояли і спостерігали за беззаконням. Після пострілів було застосовано фізичну силу і з побоями затримані дорослі цивільні люди. Серед затриманих у РВВС Бахчисарая — люди після інфаркту та операцій на серці. Так само били людей по обличчю, бачачи, що на них окуляри. Окуляри зламані прямо на обличчі від удару «героя силовика».

Шевкет Наматуллаєв з посиланням на Лутфіє Зудієву повідомляє вже про чотирьох затриманих:

— Повантажили в автозак Мустафу і Шевкета Абдураманових (сина і батька), Ескендера Меметова (сина політв’язня Ремзі Меметова), Ремзі Зудієва. Побитого палицями кримського татарина відвезла швидка. Після обшуку Сейдамета Мустафаєва силовики відвезли. На всіх затриманих в 7 мікрорайоні складаються адміністративні протоколи. Біля будинків заарештованих одновірці моляться.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.