World Interfaith Harmony Week: Ісламський культурний центр і ДУМУ «Умма» приймали гостей

World Interfaith Harmony Week: Ісламський культурний центр і ДУМУ «Умма» приймали гостей
World Interfaith Harmony Week: Ісламський культурний центр і ДУМУ «Умма» приймали гостей
World Interfaith Harmony Week: Ісламський культурний центр і ДУМУ «Умма» приймали гостей
World Interfaith Harmony Week: Ісламський культурний центр і ДУМУ «Умма» приймали гостей
World Interfaith Harmony Week: Ісламський культурний центр і ДУМУ «Умма» приймали гостей
World Interfaith Harmony Week: Ісламський культурний центр і ДУМУ «Умма» приймали гостей
06.02.2020
Оцініть статтю: 
(186 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

У рамках Всесвітнього тижня гармонійних міжконфесійних відносин між усіма релігіями, віросповіданнями і конфесіями — World Interfaith Harmony Week — відбувся ряд заходів, організованих Всеукраїнською радою релігійних об'єднань (ВРРО) за сприяння і підтримки Департаменту у справах національностей та релігій Міністерства культури, молоді та спорту України і за участю Української асоціації релігієзнавців (УАР) і Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України.

Духовне управління мусульман України «Умма», що входить до ВРРО, бере найактивнішу участь у реалізації програми Тижня. Зокрема у четвер (6 лютого 2020 року) Ісламський культурний центр м.Києва приймав гостей — представників українських релігійних організацій і церков.

Протягом дня для всіх охочих провели екскурсії, під час яких гості відвідали мечеть, ознайомилися з інформацією про основні напрями діяльності ДУМУ «Умма», а також громадських мусульманських організацій Всеукраїнської асоціації «Альраід», штаб-квартири яких знаходяться в ІКЦ. А під час неформального спілкування за чашкою чаю відвідувачі змогли збагатити свій світогляд інформацією про іслам як віровчення, історію його виникнення і поширення у світі, про мусульман України тощо.

На запитання гостей відповідали муфтій ДУМУ «Умма» шейх Саід Ісмагілов, голова правління ДУМУ «Умма» Олег Гузік, завідувач відділу ознайомлення з історією та культурою ісламу Тарік Сархан, який є спікером Неформальної групи міжрелігійного миру і Послом миру міжнародної правозахисної організації HWPL (Сеул, Південна Корея).

Крім питань про сутність ісламу як релігії і його послання людству, розвиток богословсько-правових шкіл тощо гостей зацікавила інформація про рівень залученості українських мусульман до міжрелігійного і міжетнічного діалогу; ефективності і дієвості їх взаємодії і співпраці з немусульманськими організаціями й активістами.

Розповідь про результати реалізації проектів і програм у різних напрямах діяльності мусульманських організацій й окремих мусульман-волонтерів засвідчила, що українські послідовники ісламу активно беруть участь у житті суспільства, відкриті до співпраці у справах милосердя, благодійності, захисту навколишнього середовища, а також просвіти і міжкультурної взаємодії заради зміцнення миру, злагоди і протидії проявам ксенофобії і нетерпимості.

Зокрема, мова йшла про діяльність асоціації «Альраід», Ліги мусульманок України, волонтерського руху «Мар’ям» і жіночої організації «Мар'ям», а також багатьох інших.

Присутнім розповіли про активну громадянську і патріотичну позицію українських мусульман, які зараз захищають суверенітет, територіальну цілісність і незалежність країни у війні на сході України.

Дізналися гості і про діяльність Управління військового капеланства мусульман України, яке не тільки надає духовну підтримку одновірцям на фронті, але і допомагає всім захисникам незалежно від їх віросповідання.

З метою підвищення рівня освіченості в питаннях ісламу і мусульман гостям, серед яких були іудеї, багаї, християни всіх напрямів, послідовники рідновірства й інших віровчень, а також ті, хто не відносить себе до жодної з релігій, вручили подарунки — ісламознавчі книги, брошури з інформацією про діяльність ДУМУ «Умма», ОС ВА «Альраід» і громадських організацій, що входять до складу асоціації, а також календарі з серії «Мечеті світу».

Напередодні, 5 лютого, представники мусульман брали участь у двох заходах у рамках Тижня World Interfaith Harmony Week, зокрема в інформаційно-ознайомчій зустрічі, організованій Управлінням культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації на базі головного офісу ЦІХСОД (мормони).

Також у цей день послідовники ісламу відвідали Київський Центр прогресивного іудаїзму «Атіква», ставши учасниками акції «Зробимо Світ кращим: Біблія і екологія».

4 лютого муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов і завідувач відділу ознайомлення з історією та культурою ісламу Тарік Сархан виступали з доповідями в рамках науково-практичної конференції «Гармонізація міжконфесійних і міжрелігійних відносин: стратегія і перспективи взаєморозуміння в сучасній Україні», що відбулася в Інституті філософії ім . Г. С. Сковороди НАН України.

Для чотирьох відомих вчених-членів Української асоціації релігієзнавців конференція запам'ятається і врученням нагороди ДУМУ «Умма». Медаллю «За служіння Ісламу і Україні» були відзначені професори Людмила Филипович, Анатолій Колодний, Ігор Козловський й Олександр Саган.

1 лютого 2020 року представники ДУМУ «Умма» під час ознайомчого візиту до Київського Центру прогресивного іудаїзму «Атіква», у рамках якого було відкрито фотовиставку «Єдність у розмаїтті: релігійні споруди світу», розповіли про святині ісламу, про історію шанованих мусульманами мечетей.

Довідка: У своїй резолюції 65/5 Генеральна Асамблея проголосила перший тиждень лютого кожного року Всесвітнім тижнем гармонійних міжконфесійних відносин між усіма релігіями, віросповіданнями, конфесіями, закликавши всі держави на добровільній основі підтримувати протягом цього тижня поширення ідей міжконфесійної гармонії і доброї волі в церквах, мечетях, синагогах, храмах й інших молитовних будинках у всьому світі.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.