Священний місяць Рамадан триває. Мусульмани України в різних містах і селах нашої країни дотримуються посту, намагаються робити більше благих справ і наближатися до Аллага.
Не виняток і харківські послідовники Ісламу. На відеохостингу YouTube (канал «Іслам в Україні») в черговому випуску програми «Рамадан в Україні» йдеться про те, як вони проводять цей місяць.
Ведуча Ольга Фриндак за допомогою скайпу зв’язалася з імамом місцевої мечеті.
— Альхамдуліллях, ми з нетерпінням чекали цей благословенний місяць, щоб відвідувати мечеть, щоб бачитися один з одни, — розповідає імам Абдулла. — Так вийшло, що перший його день був вихідним, і ми навіть не очікували, що така велика кількість людей прийде і на молитву, і на іфтар! Було видно, що харківські мусульмани і чекали, і готувалися до цього місяця.
Як розповів імам, в іфтарі бере участь близько 400 чоловіків і 100 жінок.
Традиційно в Рамадан активізується освітньо-просвітницька робота, мусульмани приходять до місцевих ісламських культурних центрів та мечетей не тільки для молитви, а й для того, щоб збагатитися знаннями. Зауважимо, що в Харкові у таравіх-намазі, який відбувається в місяць Рамадан після обов’язкової нічної молитви і триває до появи зорі, беруть участь не тільки харків’яни:
— На таравіх приїхав шейх із Саудівської Аравії, який читає нам лекції — каже імам Абдулла. — Молиться разом з нами, проводить молитву іша, читає молитву вітр…
Тематика лекцій в основному стосується фікху (прим. ред.: фікх (араб. فقه — «розуміння», «знання») — мусульманська доктрина про правила поведінки (юриспруденція), а також комплекс суспільних норм (мусульманське право в широкому сенсі)).
Також імам Абдулла поділився радістю від збільшення кількості жінок, які сповідують Іслам і відвідують мечеть разом з дітьми:
— Особливо цей Рамадан відзначився тим, що ми не очікували такої кількості сестер! Минулого року була одна розважальна програма для дітей, цьогоріч ми їх проводимо щодня — це відрізняє цей місяць від попередніх…
На запитання ведучої, чи не збільшилася кількість парафіян за рахунок студентів, що навчаються у ВНЗ Харкова, імам розповів, що в основному мечеть у Рамадан відвідують місцеві послідовники Ісламу, оскільки цього року місяць співпав з літніми сесіями в інститутах та університетах, і студенти, зокрема й іноземні, зайняті підготовкою до іспитів, однак це не заважає іноземцям не просто відвідувати ІКЦ, а й активно брати участь в організації іфтарів та інших заходів.
Традиційно Священний місяць завершиться конкурсами знавців Корану. Він відбудеться і в Харкові: до 12 років — джуз амма і після 12 років — джуз табарак (29-й джуз).
Ведуча Ольга Фриндак, подякувавши імаму Абдуллі за надану інформацію, побажала мусульманам Харкова відчути Рамадан до кінця його днів і щоб все більше і більше послідовників Ісламу приходило в харківську мечеть, ін ша’а Ллаг.