За ваші і наші права! Мітинг під Кабміном

Архів. Переселенці в черзі за довідками
14.06.2016
Оцініть статтю: 
(452 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

14 червня о 14:00 переселенці зі Сходу та Криму разом з киянами проведуть під Кабміном театралізоване дійство «За ваші і наші права!».

8 червня Кабінет Міністрів України спробував остаточно закріпити дискримінацію переселенців, проголосувавши за проект Постанови № 637 («Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам»). Затверджені зміни не обговорювались із представниками інститутів громадянського суспільства, не пройшли експертизу щодо наявності дискримінаційних положень та порушують Конституцію та законодавство України.

Як зазначається в прес-анонсі ГО «КримSOS», яка ініціює акцію, влада не помічає проблем переселенців:

— Два роки антитерористичної операції. Два мільйони людей втекли від війни. Два роки влада не помічає проблеми переселенців. Два роки ми не можемо захистити своїх співгромадян. Зараз у нас є два шляхи: відстояти права людей або розписатися у власній байдужості, — зазначають організатори.

Учасники мітингу готують театралізоване дійство, за допомогою якого продемонструють байдужість чиновників та важливість дотримання громадянських прав та свобод людей зі східних регіонів України та Криму.

Довідково:

Зміни до Постанови № 637 передбачають створення місцевих комісій, які зможуть припиняти соціальні виплати (зокрема і пенсії); створення мобільних груп з представників МВС, ДМС, СБУ, Нацполіції та Пенсійного фонду, які можуть здійснювати додаткові перевірки переселенців; поновлення соціальних виплат у випадку їх призупинення не одразу, а лише через 2 чи 6 місяців після відповідного рішення комісії.

Нагадаємо, раніше правозахисники радили внутрішньо переміщеним особам, яким відмовили в нарахуванні допомоги чи пенсій у зв’язку з відсутністю штампа міграційної служби чи з якихось інших, не передбачених законодавством причин, зокрема й через відсутність особи на місці реєстрації під час раптової перевірки, подавати скарги. Бланк скарги — за посиланням.
 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.