Закрийте небо — під обстрілами церкви, мечеті, синагоги

Закрийте небо — під обстрілами церкви, мечеті, синагоги
Звернення ДЕСС опубліковане на сайті організації
Закрийте небо — під обстрілами церкви, мечеті, синагоги
Долучитися до звернення можуть громадяни України та громадяни інших країн, що живуть в Україні
Закрийте небо — під обстрілами церкви, мечеті, синагоги
Закрийте небо — під обстрілами церкви, мечеті, синагоги
17.03.2022
Оцініть статтю: 
(112 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Державна служба з етнополітики та свободи совісти (ДЕСС) оприлюднила  українською та англійською мовами звернення громадян України різних етнічних та релігійних ідентичностей, громадян інших країн, що живуть в Україні, до держав-членів НАТО та всіх союзників України, закликавши захистити цивільне населення та культурну спадщину нашої країни за умов повномасштабного воєнного вторгнення РФ.

У зверненні наголошено, що Росія застосовує методи та засоби ведення війни, заборонені міжнародною Конвенцією ООН. Також зазначено, що внаслідок обстрілу агресорами українських міст гинуть люди різних національностей, послідовники різних релігій.

«Російські війська захопили Чорнобильську та Запорізьку атомні електростанції, що створює безпрецедентно велику небезпеку життю та здоров’ю населенню Європи та всього світу. А російські збройні сили цілеспрямовано обстрілюють мирні житлові масиви, лікарні та пологові будинки, дитячі садки, школи та університети, церкви, мечеті, синагоги. Ракетного обстрілу зазнав і меморіал жертвам Голокосту в Києві — Бабин Яр. Такі дії заборонені ст. 25–27 Четвертої Гаазької Конвенції про закони та звичаї суходільної війни», — сказано в документі.

У тексті міститься заклик вжити заходів для безпеки українського неба заради збереження людських життів та культурної спадщини:

«Ми, громадяни України, що належимо до різних етнічних і релігійних спільнот, громадяни іноземних країн, які мешкають в Україні, закликаємо держави-члени НАТО та всіх союзників України невідкладно вжити всіх можливих заходів для безпеки українського неба, щоб захистити людські життя, об’єкти життєзабезпечення та культурну спадщину України від масового знищення російськими бомбардуваннями». 

У документі наголошено, що Збройні Сили України, Національна гвардія України, Національна поліція України, підрозділи  територіальної оборони, волонтери, цивільне населення героїчно захищають свою свободу, незалежність та українську державність. Водночас саме ракетні обстріли та авіаудари російських військ, особливо небезпечні для життя цивільного населення, завдають непоправної шкоди українським містам та селам, об’єктам культурної спадщини та життєзабезпечення.

Щоб долучитися до звернення, треба перейти за посиланням.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.