Заява ДУМУ «Умма»: мусульмани України вітають ініціативу Президента щодо державного статусу мусульманських свят

Заява ДУМУ «Умма»: мусульмани України вітають ініціативу Президента щодо державного статусу мусульманських свят
Заява ДУМУ «Умма»: мусульмани України вітають ініціативу Президента щодо державного статусу мусульманських свят
19.06.2020
Оцініть статтю: 
(80 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Президент України Володимир Зеленський 18 травня 2020 року під час зустрічі з представниками кримськотатарського народу повідомив, що найближчими днями планує підписати указ, згідно з яким Курбан-байрам й Ураза-байрам набудуть статусу державних релігійних свят.

Духовне управління мусульман України «Умма» як найбільше об’єднання українських послідовників ісламу виступило з заявою, у якій вітає цю ініціативу глави держави й обіцяє надати кваліфіковану допомогу в розробці механізму обчислення і призначення ісламських свят, їхнього релігійно-правового обґрунтування й погодження.

Наводимо текст заяви ДУМУ «Умма» повністю:

«18 травня президент України Володимир Зеленський заявив, що ісламські свята Ураза-байрам (Ід аль-Фітр) і Курбан-байрам (Ід аль-Адха) одержать статус державних свят.

Символічно, що заява прозвучала на зустрічі з керівництвом Меджлісу кримськотатарського народу в День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Пропозиція президента свідчить про розуміння важливости вшанування історії, культури, традицій і віровизнання всіх громадян країни, незалежно від етнічної чи релігійної належности, готовність до створення й налагодження умов реального добросусідства, злагоди й миру.

ДУМУ «Умма», як найбільше об’єднання мусульман країни, вітає цю ініціативу і щиро дякує Меджлісу кримськотатарського народу за величезну роботу у справі відродження, формування і розвитку духовности, популяризації ісламських світоглядних цінностей, культури і традицій.

Маємо надію, що цей крок назустріч послідовникам Ісламу — свідчення ширшого руху до гармонізації відносин держави й суспільства як із кримськотатарським народом, так і з усією багатонаціональною мусульманською громадою України.

Обіцяємо надати кваліфіковану допомогу в розробці механізму обчислення і призначення ісламських свят, їхнього релігійно-правового обґрунтування й погодження.

ДУМУ «Умма» має багаторічний досвід і відповідну базу для визначення дат ісламських свят. Розроблений відповідний механізм і сформована структура, що легалізує ці дати — Український центр з фатв і досліджень, що бере до уваги постанови Європейської ради з фатв і досліджень, а також постанови Діянету Турецької Республіки».

Нагадаємо, що зустріч Президента України з лідерами кримськотатарського народу — членами Меджлісу, громадськими активістами — відбулась у День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу — 76-ті роковини сталінської депортації корінного народу з півострова.

Під час зустрічі Володимир Зеленський, крім обіцянки надати мусульманським святам статус державних, анонсував ініційоване ним з метою розв’язання проблемних питань кримськотатарського народу створення робочої групи в Офісі Президента, у складі якої будуть кримські татари.

Глава української держави також заявив, що в Києві має бути побудована Велика мечеть і наголосив, що він чекає від кримських татар відповідний проєкт, який він готовий підтримати.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.