Журналістів запрошують на прес-сніданок «Рівні виборчі права для всіх українців»

Журналістів запрошують на прес-сніданок «Рівні виборчі права для всіх українців»
У вересні на вулицях та в метро Києва з’явилися плакати, на яких звичайні громадяни звертаються з закликом дізнатися більше про Законопроект № 6240, що дозволить захистити виборчі права переселенців і трудових мігрантів
14.09.2017
Оцініть статтю: 
(516 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Міжнародна фундація виборчих систем (IFES Ukraine) спільно з Громадянською мережею ОПОРА та Громадським холдингом «ГРУПА ВПЛИВУ» запрошує представників ЗМІ взяти участь у прес-сніданку «Рівні виборчі права для всіх українців». Зустріч із журналістами відбудеться 15 вересня о 10:00 в Києві — у вільному просторі INVERIA flow space. 

Організатори заходу мають на меті привернути увагу громадськості, передусім журналістів, до Проекту Закону «Про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян)» № 6240.

«У вересні на вулицях та в метро Києва з’явилися плакати, на яких звичайні громадяни звертаються з закликом дізнатися більше про Законопроект № 6240, що дозволить захистити виборчі права переселенців і трудових мігрантів», — сказано в повідомленні.

На зустрічі з журналістами планують обговорити основні положення законопроекту № 6240, запобіжники, що нівелюють зловживання, пов’язані зі зміною виборчої адреси, та ін. Кожен присутній зможе дізнатися, що думають самі переселенці про цей законопроект, і поставити своє запитання експертам і героям соціальної реклами.

Для участі в заході необхідно зареєструватися за посиланням.

Довідка:

Станом на 11 вересня 2017 року, за даними Мінсоцполітики, в Україні є 1 592 430 внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Таким чином 4% українських виборців, що мусили покинути власні домівки через зовнішню військову агресію, не мають можливості повноцінно реалізувати свої політичні права. Через неврегульованість законодавства внутрішньо переміщені особи вже четвертий рік поспіль не можуть голосувати на місцевих виборах та на парламентських виборах в одномандатних округах. З проблемами реалізації виборчих прав в Україні стикаються не тільки ВПО, а й інші категорії громадян, що їхнє фактичне місце проживання не збігається з зареєстрованим місцем проживання та, відповідно, виборчою адресою. 27 березня 2017 року 24 народні депутати України зареєстрували проект Закону № 6240 «Про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших, мобільних усередині країни, громадян)».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.