Заборона на алкогольні напої в Ісламі є однією із добре відомих постанов Шаріату (ісламського права), в чому сходяться всі мусульмани. Віряни розуміють, що «спиртне − корінь поганого, нечистого і мерзенного», знають, що Коран забороняє алкоголь, і дотримуються заборони, не дозволяючи собі навіть малих доз спиртних напоїв. Послідовники Ісламу пам’ятають слова пророка Мухаммада (мир йому і благословення): «Що п’янить у великій кількості, заборонене і в малій» (хадис № 7815, «хасан»). Божий Посланець «відносив до забороненого (харам) все, що п’янить і робить млявим, послаблює розум». Таким чином, вживання алкоголю з погляду мусульманських канонів є забороненим. Використання спирту можливе лише в медичних цілях.
У Корані Всевишній Аллаг говорить: «О ті, що увірували! Воістину, п’янкі напої, азартні ігри, кам’яні жертовники (або ідоли) і гадальні стріли є скверною з діянь диявола. Стороніться ж її, можливо, ви досягнете успіху. Воістину, диявол за допомогою п’янких напоїв та азартних ігор хоче посіяти між вами ворожнечу і ненависть і відвернути вас від поминання Аллага і намазу. Невже ви не припините? Коріться Аллагу, коріться Посланцю й остерігайтеся! Але якщо ви відвернетеся, то знайте, що на Нашого Посланця покладено лише ясну передачу одкровення» (Коран, Сура Аль-Маідда 5: 90–92).
Те, що заборона на вживання спиртного в Ісламі має під собою науково доведене обґрунтування, нарешті визнали і вчені неісламського світу − про що пише ВВС, акцентуючи увагу на тому, що не існує нешкідливого алкоголю.
Так, у Великобританії опубліковані нові офіційні рекомендації щодо вживання алкоголю, згідно з якими спиртні напої навіть у найменшому обсязі не можуть бути абсолютно безпечними для здоров’я. Фактично це означає, що такого поняття, як «помірне споживання алкоголю», не існує.
Відповідно до даних нових досліджень вчених, будь-яка кількість спиртного може підвищити ризик захворювання раком.