До Мекки та Медини в Рамадан пускатимуть тільки мусульман з імунітетом проти Covid-19

©️ Саудівське прес-агентство / Reuters: Богомольці, що підтримують соціальну дистанцію у Великій мечеті в Мецці.
До Мекки та Медини в Рамадан пускатимуть тільки мусульман з імунітетом проти Covid-19
12.04.2021
Оцініть статтю: 
(191 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

До Мекки та Медини в Рамадан пускатимуть лише тих мусульман, хто має імунітет проти Covid-19 — за таких уважатимуть тих, хто перехворів або вакцинувався. Ця умова стосується й відвідування Мечеті Пророка в Медині. 

Про це рішення саудівської влади повідомила Тhe Guardian.

Міністерство хаджу та умри Саудівської Аравії оголосило, що три категорії людей уважатимуть за «імунізованих»: тих, хто отримав дві дози вакцини; тих, кого вакцинували разовою дозою принаймні за 14 днів перед цим; людей, що одужали від викликаної Covid-19 хвороби. Це рішення набирає чинности від початку Рамадану, але невідомо, чи довго триватиме така політика. Також невідомо, чи буде продовжений цей режим щорічного хаджу.

Нагадаємо, що торік лише 10 тис. жителів Саудівської Аравії мали право взяти участь у хаджі, хоча 2019 року хадж здійснили 2,5 млн мусульман з усього світу. Дотепер неясно, скільки прочан зможуть здійснити хадж цього року.

У жовтні минулого року, коли вжиті заходи призвели до певного зниження захворюваности, Саудівська Аравія вперше за сім місяців відкрила мечеть Аль-Харам для молитов і частково відновила умру. 

Зазвичай так звану малу прощу здійснюють мільйони мусульман із багатьох країн. Саудівська влада заявила, що умра відновиться в попередніх масштабах, щойно зменшиться загроза пандемії. На відміну від хаджу, умру можна здійснювати будь-якої пори року.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.