До стабілізації ситуації в Сирії українське посольство в цій країні евакуйовано

Українське посольство в Сирії працюватиме у Лівані
17.02.2016
Оцініть статтю: 
(788 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

На офіційному сайті Міністерства закордонних справ України оприлюднено коментар речниці МЗС Мар’яни Беци щодо тимчасової евакуації персоналу Посольства України в Сирії:

«Протягом останніх п’яти років Міністерством закордонних справ України та українською дипмісією в Дамаску проводилася постійна інформаційно-роз’яснювальна робота серед українських громадян щодо необхідності терміново залишити територію Сирії.

За час конфлікту в Сирії Міністерством закордонних справ було здійснено близько двадцяти етапів евакуації, в результаті чого з країни вдалося вивезти понад 850 українців. Усі витрати, пов’язані з евакуацією наших громадян, окрім випадків їх повернення на Батьківщину за сприяння Міжнародної організації з міграції, брало на себе МЗС України.

У той час, як усі країни Європейського Союзу, а також США та переважна більшість арабських країн припинили роботу своїх дипломатичних установ в Дамаску ще у 2012 році, наше Посольство, попри постійні безпекові загрози, продовжувало функціонувати в Сирії, надаючи усім українцям, хто висловлював таке бажання, можливість залишити територію цієї держави за рахунок української сторони.

Проте через неможливість у найближчому майбутньому стабілізації безпекової ситуації в Сирії, що пов’язано із військовим втручанням у конфлікт Російської Федерації, а також регулярними терористичними атаками по всій країні, зокрема у Дамаску, та інформацію про готовність окремих держав антитерористичної коаліції розпочати наземну військову операцію в Сирії, Міністерством закордонних справ ухвалено рішення щодо тимчасової евакуації дипперсоналу Посольства України в Сирії до сусіднього Лівану.

Звертаємо увагу, що попри ухвалене рішення про тимчасову евакуацію персоналу Посольства, консульська допомога надаватиметься українським громадянам на регулярній основі, а український консул здійснюватиме регулярні відрядження до Дамаска, залежно від кожної конкретної ситуації. Крім того, вирішення низки питань консульського характеру буде покладено на Почесного генерального консула України в Сирії. Проте, як ви розумієте, можливості консульського реагування із належного захисту наших громадян в країні, де йде громадянська війна, стають більш обмеженими.

На завершення хотіла би вкотре закликати громадян України утриматися від поїздок до Сирії до стабілізації безпекової ситуації, а тим, хто продовжує перебувати в цій країні, — негайно залишити її територію.

Недотримання цих рекомендацій та продовження перебування там на свій власний ризик загрожує особистій безпеці громадян, що пов’язано із нездатністю сирійських органів влади контролювати безпекову ситуацію на всій території країни».

Джерело: Офіційний сайт МЗС України

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.