Експерт ООН: «Державі та релігії краще перебувати на «поштивій відстані» одна від одної»

07.03.2018
Оцініть статтю: 
(468 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Представникам влади і релігії краще перебувати на «поштивій відстані» одна від одної. Держава зобов’язана виявляти неупереджену повагу до всіх віросповідань, вважає Спеціальний доповідач з питання про свободу релігії або переконань Ахмед Шахід.

Як передає Центр новин ООН, 2 березня в Женеві Ахмед Шахід представив на розгляд делегатів 37-ої сесії Ради ООН з прав людини нову доповідь, присвячену взаємовідносинам держави і релігії.

— Ті держави, які заохочують, як і ті, які, навпаки, обмежують релігію, мотивовані одним і тим самим: прагненням забезпечити монополію для своєї ідеології шляхом примусу або дискримінації, — заявив Спеціальний доповідач ООН.

Ахмед Шахід виділив три основні типи відносин між державою і релігією: держави з офіційними або привілейованими релігіями; держави, які не ідентифікують себе з будь-якою конкретною релігією, і держави, які проводять політику, спрямовану на значне обмеження ролі релігії в суспільстві.

На думку експерта, модель, за якої держава і релігія перебувають на «поштивій відстані» одна від одної, найкраще, з точки зору права, сприяє плюралізму і стабільності.

— Надзвичайно важливо, щоб національні закони, які стосуються релігії, відповідали міжнародним стандартам, — підкреслив правозахисник ООН.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.