Француженка винайшла ляльку, здатну вимовляти сури Корану

Француженка винайшла ляльку, здатну вимовляти сури Корану
Лялька Дженна, здатна вимовляти сури Корану, має неабиякий інтерес у країнах Перської затоки. Фото: sedmitza.ru
15.09.2017
Оцініть статтю: 
(418 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Мусульманка випустила ляльку, схожу на Барбі, але вона вбрана в хіджаб і цитує Коран. Іграшка дуже популярна на ринках різних країн, повідомляє Уніан з посиланням на сайт «Седмиця».

Саміра Амарір (Samira Amarir), француженка мусульманського походження, бізнес-леді й мати малої дівчинки, винайшла ляльку, здатну вимовляти сури Корану, і вбрала її в консервативне мусульманське вбрання. Ця ідея виникла, коли вона довго і безуспішно шукала в магазинах іграшки, що могли би прищепити ісламські цінності її дитині. Не знайшовши нічого підхожого, вона надумала зробити ляльку сама, а коли зробила — зрозуміла, що така лялька може мати попит у таких, як вона. Успіх уже перевершив усі очікування — нова лялька добре продається в країнах Перської затоки.

Винахідниця назвала ляльку Дженна — це арабське слово означає «царство небесне», рай. Це популярне у мусульман жіноче ім’я має донька винахідниці. Лялька Дженна одягнена в довгу абаю, що закриває її фігурку від голови до п’ят, і в хустку. Амарір сама сконструювала ляльку, скориставшись популярною комп’ютерною програмою моделювання тривимірних форм, причому не забула навіть надати «шкірі» ляльки смаглявий відтінок і прикрасити її обличчя скромною косметикою. За словами винахідниці, вона постаралася зробити все можливе, щоб донька знайшла в ляльці близьку подругу, з якою можна ділитися таємницями. При цьому Амарір намагалася зробити її якомога реалістичніше, схожою на живу дівчину.

Нині лялька Дженна здатна виразно вимовляти чотири сури (глави) Корану. Усі аяти цих сур короткі, їх легко запам’ятати. Амарір була приємно здивована, як швидко — лише за кілька днів — її донька завчила сури, граючи з лялькою, і тепер уміє точно їх повторювати.

Знадобилося ще чотири роки важкої роботи, щоб лялька Дженна пробилася в промислове виробництво і вийшла на комерційні ринки. Винахідниця мусила пережиту низку справжніх воєн із виробничими вимогами фабрик у Китаї, де робиться нова лялька. Нині Амарір за підтримки рідних робить усе можливе, щоб вивести ляльку на ринки різних країн. Їй навіть довелося переїхати з усією родиною з Франції до Об’єднаних Арабських Еміратів заради маркетингу своєї продукції.

Тепер лялька активно продається в чотирьох країнах: Саудівській Аравії, ОАЕ, Бахрейні та Кувейті. Є всі підстави сподіватися, що вона дедалі більше продаватиметься не лише в багатих і консервативних країнах Перської затоки, а й по всьому світі.

Джерело: УНІАН 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.