Ізраїль перехопив судно «Флотилії свободи»

Ізраїль перехопив судно «Флотилії свободи»
Ізраїль перехопив судно «Флотилії свободи»
Ізраїль перехопив судно «Флотилії свободи»
©️Твіттер Флотилії Свободи
Ізраїль перехопив судно «Флотилії свободи»
©️Твіттер Флотилії Свободи
Ізраїль перехопив судно «Флотилії свободи»
Ізраїль перехопив судно «Флотилії свободи»
Ізраїль перехопив судно «Флотилії свободи»

Ізраїльські військові перехопили й скерували до порту Ашдода «Флотилію свободи» з 22 пасажирами на борту. Судно намагалося, за словами учасників, напряму доставити медикаменти в сектор Гази.

«Флотилія свободи» знаходиться в дорозі з 15 травня поточного року і 29 липня повинна була досягти берегів сектора Гази.

Про захоплення судна організація повідомляє у власному Twitter, в дописі також міститься заклик до всіх небайдужих звернутися до представників своїх держав, аби ті вимагали від Ізраїлю безпеки для пасажирів захопленого судна, звільнення й доставки вантажу за призначенням.

В ізраїльському відомстві зазначили, що судно було перехоплено відповідно до міжнародного права, оскільки порушило морську блокаду. Ізраїльські військові зазначили, що вся гуманітарна допомога може бути передана в Газу через Ашдод.

— Захід закінчився без будь-яких надзвичайних інцидентів. Нині судно буксирується в порт Ашдода — пояснили в ЦАХАЛ, передає РБК.

За даними The Jerusalem Post, судно «Аль-Авда» («Повернення») було перехоплено у 60 милях від берега. На його борту — активісти з Ізраїлю, Австралії, Німеччини, Іспанії, Канади, Малайзії, Нової Зеландії, Норвегії, Сполученого Королівства, Сполучених Штатів, Франції та Швеції, які супроводжують гуманітарну допомогу та медикаменти на €13 тис.

Всього на прорив морської блокади сектора Газа були відправлені чотири судна «Флотилії свободи». Одне з них вийшло з Північної Європи в середині травня і через 70 днів досягло Італії, де була зроблена остання зупинка перед відправленням в Газу.

Тим часом, як передає Агентство Анадолу, в секторі Гази закликали гарантувати безпеку учасників акції «Флотилія свободи».

Нагадаємо, блокада сектора Гази з боку Єгипту та Ізраїлю почалася 2007 року з метою запобігання контрабанді зброї. Їй передували повний вихід Ізраїлю з сектора Гази і перемога там угруповання ХАМАС.

Історія протистоянь активістів «Флотилія свободи» та влади Ізраїлю триває вже близько восьми років і має назву «Конфлікт біля берегів Гази». Він почався в ніч з 30 на 31 травня 2010 року між Армією оборони Ізраїлю (операція «Морський бриз») та активістами руху Free Gaza Movement. Шість суден конвою, які підійшли до берегів Ізраїлю, намагаючись прорвати ізраїльську блокаду сектора Гази, були затримані ізраїльськими морськими спецпризначенцями. На трьох пасажирських і трьох вантажних кораблях перебувало близько 700 активістів і 10 тис. тонн гуманітарних вантажів (ліків, продовольства і будматеріалів) для жителів сектора Гази.

Капітанам суден було запропоновано прийняти на борт оглядову групу і змінити курс на порт міста Ашдод. Ізраїльська оглядова група спецназу стикнулася з опором, що чинили пасажири корабля «Маві Мармара» (Mavi Marmara), в результаті чого було вбито 9 пасажирів, ще 30, а також близько 15 ізраїльських солдатів, отримали поранення.

Решта кораблів флотилії не чинили опору і були захоплені без жертв. Всі судна були переправлені під охороною в ашдодський порт, де наступного дня частину активістів вислали за межі Ізраїлю, а тих, що відмовилися покинути країну, заарештували і депортували.

Інцидент викликав істотне ускладнення ситуації на Близькому Сході, запеклі суперечки про законність і правомірність дій, що вчиняли як Ізраїль, так і організатори флотилії, жорстку реакцію зовнішньополітичних міністерств багатьох країн та ООН, численні акції протесту у всьому світі.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.