Пакистанська правозахисниця Малала Юсуфзай — лавреатка Нобелівської премії миру, Посланиця миру ООН, що обстоює доступність освіти для жінок у цілому світі, — підтримала Україну.
«Росія має зупинити атаку на Україну негайно», – написала вона у себе у твіттері, повідомляє «24 кіно».
За словами правозахисниці, людям потрібен мир, стабільність і гідність — «понад усе».
Малала Юсуфзай — наймолодша у світі лавреатка Нобелівської премії миру. Вона отримала її у віці 17 років 2014 року.
У штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку 10 квітня 2017 року генеральний секретар Антоніу Гутерреш офіційно призначив її новою Посланицею миру ООН.
Світ уперше дізнався про Малалу 2009 року. Тоді 12-літня школярка під псевдонімом Gul Mukai вела блог для BBC про своє життя в рідному місті, утримуваному талібами. Дівчина обстоювала право на навчання дітей у Пакистані, зокрема дівчат.
У жовтні 2012 року на Малалу вчинили замах за її правозахисну діяльність: кулі влучили в голову та шию. Тяжко поранену дівчину лікували у Великій Британії. І хоч шанси були невеликі, вона вижила, ставши символом боротьби за право на знання.
У 16 років Малала опублікувала свої мемуари під назвою «Я — Малала», розповівши про те, як таліби захопили її рідну долину Сват у Пакистані, як запроваджували там свої порядки, зокрема заборонили дівчатам освіту. Після цього бестселеру вона написала ще кілька книг, знялася в документальному фільмі про своє життя та створила Assembly — цифрове видання для дівчат і молодих жінок, доступне в Apple News. Від 2018 року Assembly публікує історії молодих жінок із понад 100 країн світу понад 20 мовами.
Торік Малала Юсуфзай розширила співпрацю з Apple із метою виробництва драм, дитячих серіалів, анімації та документальних фільмів, що виходитимуть в етері потокового сервісу технологічного гіганта. А ще Малала Юсуфзай створила добродійний фонд (Malala Fund), щоб обстоювати право кожної дівчини на 12 років безпечної, безплатної та якісної освіти. Компанія Apple стала першим партнером-лавреатом фонду Малали, підтримавши роботу організації з місцевими адвокатами та вчителями в кількох країнах.