Міжнародний рух закликає звільнити жінок із в'язниць Сирії

Міжнародний рух закликає звільнити жінок із в'язниць Сирії
© ️АА
27.02.2019
Оцініть статтю: 
(234 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Релігійні і моральні цінності передбачають дотримання законів і правових норм. Жінки і діти, які перебувають у в'язницях Сирії, повинні бути беззастережно звільнені. Про це йдеться у заяві міжнародного руху Vicdan («Совість»), яке об'єднало активістів і представників інтелігенції 105 країн світу, а також близько двох тисяч НУО.
Заяву від імені руху Vicdan зачитала в Стамбулі заступник голови турецького "Руху за права людини і справедливість" (IHAK) Гюльден Сонмез. Текст заяви підготовлений трьома мовами: арабською, англійською і турецькою.

"Закликаємо міжнародні організації, зокрема ООН і ОІВ, і країни-гаранти астанінських домовленостей (Туреччина, Росія й Іран) втрутитися у процес", - цитує текст заяви Агентство Анадолу

Сонмез нагадала про страшні наслідки двох світових воєн — мільйонні людські жертви і численні військові злочини.

«Щоб запобігти повторенню цих подій, віряни в усьому світі почали молитися. Також була створена ООН, підписано безліч міжнародних угод і документів у сфері прав людини. Однак війни і насильство не припинилися», — сказала Сонмез.

Заступник голови руху зазначила, що чергова жорстока війна розпочалася в Сирії у березні 2011 року і досі триває.

«У Сирії зафіксовано понад 450 тисяч осіб, які загинули внаслідок війни, сотні тисяч поранених, а також осіб, які зникли без вісті. 11 мільйонів осіб стали біженцями і вимушеними переселенцями. Десятки тисяч людей ув'язнені і потерпають від нелюдських тортур. На жаль, у цій війні не вдалося захистити від вбивств і ув'язнення мирних жителів, зокрема жінок і дітей», — зауважила Сонмез.

«За даними безлічі організацій, з початку війни у в'язниці Сирії було кинуто понад 13500 жінок, сім тисяч з яких і досі ув'язнені», — зазначає активістка.

«Деякі сирійські жінки, звільнені з в'язниць, беруть участь у сьогоднішньому заході. Сирійський режим застосовує насильство над жінками як зброю. В'язнів утримують у закинутих заводах, ангарах тощо, які використовуються як в'язниці. Потерпіло чимало вагітних жінок, яким довелося народжувати дітей у місцях ув'язнення. Бранками стали матері з маленькими дітьми», — сказала Сонмез.

Заступник голови руху нагадала, що понад 10 тисяч жінок-активісток з 55 країн восьмого березня 2018 року організували «Конвой совісті» і попрямували до сирійського кордону на знак протесту.

Сьогодні рух Vicdan продовжує свою діяльність для захисту прав сирійських жінок.

«Рух Vicdan — це громадська ініціатива, яка об'єднує тисячі осіб і понад дві тисячі НУО з 110 країн. Зараз діяльність організації спрямована на звільнення жінок і дітей з в'язниць Сирії, а у майбутньому вона планує  активно сприяти запобіганню воєн і військовим злочинам, а також захисту мирних жителів», — нагадує Сонмез.

За її словами, рух Vicdan вимагає звільнення жінок і дітей з сирійських в'язниць без будь-яких умов.

«Ми закликаємо світову громадськість зробити все можливе для захисту дітей і жінок в умовах війни. Усі міжнародні механізми, зокрема ООН і ОІВ, лідери великих держав, зокрема Туреччини, Росії й Ірану, повинні докласти зусиль для подолання цієї проблеми. Ми закликаємо світову громадськість боротися до тих пір, поки всі жінки і діти не будуть звільнені з сирійських в'язниць», — сказала Сонмез.

Серед учасників конференції, організованої рухом «Совість», є і українки. Про це повідомила народний депутат Ольга Богомолець, активістка руху, яка у 2018 році брала участь в акції «Конвой Совісті», долучившись до тисяч жінок-активісток з більш ніж 55 країн світу, які вирушили до сирійсько-турецького кордону з вимогами про звільнення з в'язниць заручниць режиму Асада.

Учасники руху Vicdan у всьому світі будуть проводити різні заходи у своїх країнах напередодні Міжнародного жіночого дня — 8 березня.

Нагадаємо, Міжнародний рух «Совість», що об'єднує неурядові громадські організації з усього світу і людей доброї волі, незалежно від різних релігій, мов, кольору шкіри і статі, закликає всіх небайдужих докласти суспільних, громадських і мирних зусиль заради визволення жінок і дітей, затриманих режимом Асада й ув’язнених під час громадянської війни.

Активісти Міжнародного руху «Совість» закликають також приєднатися до підписання петиції з вимогою про звільнення в'язнів режиму Асада.

У 2018 році Міжнародний рух «Совість» ініціював і провів за участю тисяч жінок-активістів з 55 країн світу (зокрема й України) акцію «Конвой Совісті«. Його учасницями стали представниці багатьох різних НПО, жіночих організацій і жінок-прибічниць  різних ідей і ідеологій. У рамках триденної акції вони прибули до міста Антакья, що розташоване у прикордонній з Сирією турецькій провінції Хатай, і здійснили пішу ходу до сирійського кордону з єдиною емблемою й гаслом з метою порятунку сирійських ув'язнених жінок і захисту  жінок і дітей у воєнний час.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.