Мусульманка, яка відмовилася потиснути руку чоловікові, виграла суд у швецької компанії

 Мусульманка, яка відмовилася потиснути руку чоловікові, виграла суд у швецької компанії
Мусульманка, яка відмовилася потиснути руку чоловікові, виграла суд у швецької компанії
18.08.2018
Оцініть статтю: 
(371 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

У Швеції мусульманка, яка відмовилася потиснути руку чоловікові під час співбесіди й отримала відмову, подала в суд на компанію і виграла процес — суддя вважає, що відбулася дискримінація за релігійними мотивами й порушення Європейської конвенції з прав людини.

Фарах Альхадже шукала роботу в одній компанії в Уппсалі. На співбесіді вона як мусульманка не торкнулася простягнутої стороннім чоловіком руки, а натомість поклала руку собі на груди як знак привітання. Після цього компанія скасувала перемовини щодо найму дівчини на роботу та видворила її з офісу.

— Як тільки я підійшла до ліфту, то заплакала. Це зі мною ніколи не траплялося, — сказала Фарах. — Я прийшла туди і була рада, що зможу отримати нову роботу, а тоді це сталося… Це було жахливо.

Як повідомляє SVT Nyheter, рішення є першим подібним прецедентом.

— Вперше ми маємо висновок про рукостискання, — відзначила місцевий омбудсмен Клас Лундштедт, до якого послідовниця ісламу звернулася після того, як їй відмовили в роботі. Суддя визнав, що дівчина зазнала дискримінації й наказав компанії виплатити на користь мусульманки компенсацію в розмірі 40 тис. крон (близько 3830 євро).

— Суд встановив, що відмова жінки потискати руку особі протилежної статі є релігійним проявом, що перебуває під захистом статті 9 Європейської конвенції з прав людини, — йдеться у постанові. У документі наголошується, що політика компанії шкодить людям мусульманської релігії, де існує заборона на рукостискання між жінками і чоловіками, які не знаходяться в близькому спорідненні.

Компанія зі свого боку стверджує, що в ній не сприймаються інші способи вітання, ніж рукостискання, оскільки вони «є образливими і можуть призвести до конфліктів на робочому місці».

Фарах Альхадже вважає, що хоча процес був жорстким, це дійсно важливо не лише для неї, але й для інших жінок.

Зауважимо, що вердикт суду був не одностайним — два з п’яти його членів мали інший погляд, ніж остаточне рішення.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.