У Нью-Йорку 22 квітня 2019 року розпочала свою роботу XVIII сесія Постійного форуму ООН з питань корінних народів. Для участі у роботі сесії Форуму, яка триватиме до початку травня, до Нью-Йорка вилетіла делегація Меджлісу кримськотатарського народу у складі Ескендера Барієва, Сулеймана Мамутова, Ферідеханум Усеїнової і Зареми Барієвої. XVIII сесія Постійного форуму ООН з питань корінних народів (UNPFII) на тему: «Традиційні знання: набуття, передача і захист» триватиме до 3 травня 2019 року.
Як повідомив на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, до складу делегації вже у Нью-Йорку долучиться представник Меджлісу кримськотатарського народу в США, член Виконавчої Ради Всесвітнього конгресу кримських татар Айла Бак’али.
«Тисячі представників корінних народів Світу зібралися на Форумі, щоб обговорити традиційні знання, особливості оволодіння ними, способи їх передачі і захисту. Делегація Меджлісу кримськотатарського народу бере участь у роботі форуму, щоб озвучити основні проблеми і виклики, які доводиться долати корінному народові Криму», — написав на своїй сторінці у Facebook Ескендер Барієв .
Під час сесії Постійного форуму з питань корінних народів члени делегації Меджлісу кримськотатарського народу виступатимуть з доповідями, а також проведуть сайд-івент, присвячений становищу кримськотатарського народу в окупованому Росією Криму.
Делегація Меджлісу кримськотатарського народу тісно взаємодіє з Постійним Представництвом України при ООН.
Постійний форум ООН з питань корінних народів — вищий консультативний орган, діяльність якого спрямована на вирішення питань корінних народів щодо економічного і соціального розвитку, культури, навколишнього середовища, освіти, охорони здоров’я і прав людини. Цілями Постійного форуму є:
1. Надання експертної консультативної допомоги і рекомендацій з питань корінних народів Раді ООН, а також програмам, фондам і установам ООН;
2. Підвищення рівня обізнаності з питань корінних народів і сприяння інтеграції і координації діяльності, здійснюваної у рамках системи ООН;
3. Розробка і поширення інформації з питань корінних народів.