На конкурс читців Корану в Узбекистані зареєструвалося понад 5 тисяч учасників

На конкурс читців Корану в Узбекистані зареєструвалося понад 5 тисяч учасників
29.01.2018
Оцініть статтю: 
(483 оцінки)
admin
Зображення користувача admin.

Стати учасниками Міжнародного конкурсу читців Корану, який вперше пройде в Узбекистані в 2018 році, виявили бажання понад 5 тис. осіб.

— Загальна кількість учасників, які пройшли відбір, нараховує 5366 осіб, окрема 3263 чоловіків і 2103 жінок. Їх вік — від 18 до 40 років, — повідомили виданню «Інтерфакс» в Управлінні мусульман Узбекистану.

Конкурс пройде у двох номінаціях: гарне читання Корану з аркуша і його читання напам’ять.

Перший етап — районний (міський), далі йдуть обласний та підсумковий — республіканський. Районні та обласні етапи завершаться в березні, а остаточні підсумки будуть відомі в квітні.

У журі конкурсу входять не тільки представники духовенства Узбекистану, а й інших країн.

За офіційними даними, 94% населення Узбекистану сповідують Іслам, 3,5% громадян республіки — православні християни, решта належить до інших релігійних течій.

Нагадаємо, Міжнародний фестиваль читання Корану вперше пройде в Узбекистані в 2018 році. Майданчиком для нього може стати Вище медресе «Мірі Араб», що відкрилося восени минулого року в Бухарській області.

Представники Узбекистану неодноразово перемагали на міжнародних конкурсах хафізів. Територія країни — свого роду стародавня «духовна метрополія» для мусульман всієї Центральної Азії. Тут розташовані найважливіші релігійні центри — Самарканд, Бухара, Хорезм, — пов’язані з іменами авторитетних богословів, відомих філософів і правознавців.

Навіть за часів СРСР місцеві жителі, особливо сільські, відрізнялися підвищеною, за радянськими мірками, релігійністю і дотримувалися традиційного способу життя. У Ташкенті було загальне для центральноазіатських республік духовне управління мусульман. Саме в Узбекистані готувалися основні релігійні кадри для радянської Середньої Азії.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.