Стати учасниками Міжнародного конкурсу читців Корану, який вперше пройде в Узбекистані в 2018 році, виявили бажання понад 5 тис. осіб.
— Загальна кількість учасників, які пройшли відбір, нараховує 5366 осіб, окрема 3263 чоловіків і 2103 жінок. Їх вік — від 18 до 40 років, — повідомили виданню «Інтерфакс» в Управлінні мусульман Узбекистану.
Конкурс пройде у двох номінаціях: гарне читання Корану з аркуша і його читання напам’ять.
Перший етап — районний (міський), далі йдуть обласний та підсумковий — республіканський. Районні та обласні етапи завершаться в березні, а остаточні підсумки будуть відомі в квітні.
У журі конкурсу входять не тільки представники духовенства Узбекистану, а й інших країн.
За офіційними даними, 94% населення Узбекистану сповідують Іслам, 3,5% громадян республіки — православні християни, решта належить до інших релігійних течій.
Нагадаємо, Міжнародний фестиваль читання Корану вперше пройде в Узбекистані в 2018 році. Майданчиком для нього може стати Вище медресе «Мірі Араб», що відкрилося восени минулого року в Бухарській області.
Представники Узбекистану неодноразово перемагали на міжнародних конкурсах хафізів. Територія країни — свого роду стародавня «духовна метрополія» для мусульман всієї Центральної Азії. Тут розташовані найважливіші релігійні центри — Самарканд, Бухара, Хорезм, — пов’язані з іменами авторитетних богословів, відомих філософів і правознавців.
Навіть за часів СРСР місцеві жителі, особливо сільські, відрізнялися підвищеною, за радянськими мірками, релігійністю і дотримувалися традиційного способу життя. У Ташкенті було загальне для центральноазіатських республік духовне управління мусульман. Саме в Узбекистані готувалися основні релігійні кадри для радянської Середньої Азії.